PRZYGOTOWANIA DO MUNDIALU

15 maja chłopcy z gr. IV dzięki uprzejmości Pana Roberta Czekirdy, udali się do Kampusu Wielickiego na trening piłki nożnej. Pan trener ćwiczył z chłopcami uderzenia, które są nieodłącznym elementem gry w piłkę nożną, umiejętność prawidłowego przyjęcia i podania piłki wewnętrzną częścią stopy najczęściej stosowane w czasie gry i uderzenia prostym podbiciem. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie :)

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ GR. II

14 maja dzieci z gr. II wybrały się do PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w Wieliczce. Dzięki życzliwości Panów strażaków, przedszkolaki zostały oprowadzone po budynku Straży Pożarnej i zapoznane ze sprzętem jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Wysłuchały również opowieści jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia kasków strażackich oraz wejście do wozu strażackiego.

WYCIECZKA DO MAGICZNEGO DOMKU W GŁOGOCZOWIE

8 i 9 maja nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Głogoczowa do „Magicznego Domu”. Na miejscu przywitały nas przemiłe Panie, które oprowadziły dzieci po tym „zaczarowanym miejscu” . Mogliśmy oglądnąć kolekcję zabytkowych zabawek, „Magiczny salonik” – pełen skarbów i niezwykłych skrytek, interaktywne drzewo z ukrytymi zabawkami. Poznaliśmy  „Tajemniczy ogród” z jego kolorowymi zagadkami, jak również mieliśmy możliwość wziąć udział w rożnych sportowych konkurencjach i pobawić się na placu zabaw. W doskonałych humorach powróciliśmy do przedszkola, a pogoda spisała się na medal :)

WARSZTATY CZERPANIE PAPIERU

23 kwietnia dzieci z gr III i IV udały się na warsztaty " CZERPANIE PAPIERU " zorganizowane przez Miejską Bibliotekę w Wieliczce. Podczas tych warsztatów przenieśliśmy się w czasy rzemiosła średniowiecznego. Dzieci poznały sztukę wytwarzanie papieru, technikę pisania piórem oraz lakowania. Warsztaty czerpania papieru odbyły się przy użyciu zabytkowej prasy , drewnianej beczki, starodawnej lakownicy oraz prawdziwych gęsich piór. Każde dziecko samodzielnie wykonało kartkę papieru czerpanego z kwiatami, barwiło papier barwnikami oraz pisało gęsim piórem a na swojej pracy samodzielnie odcisnęło tradycyjną pieczęć lakową. Zajęcia była bardzo ciekawe i pouczające.

ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkolaki miały okazję przenieść się w świat czarów i magi podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego magika i otrzymać duże brawa od publiczności. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami... i zastanawiamy się do dziś jak udało się wyczarować królika.. czy jak sprawić by mleko wlane do gazety zniknęło :)

Uploaded środa, 25 lutego 2015
    Uploaded sobota, 22 października 2016