SWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI SOLNE MIASTO

Po raz kolejny najstarsze dzieci z naszego wzięły udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. 10 listopada w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto",​ 500 dzieci z przedszkoli samorządowych oraz niepublicznych uczciło 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.To wielkie wydarzenie, podczas którego najmłodsi Wieliczanie z powagą odśpiewali pieśni patriotyczne, zatańczyli poloneza i krakowiaka. Dla dzieci spotkanie było niezwykłą lekcją patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych, tradycji i historii..

(zaczerpnięte ze strony gminy Wieliczka)

WIZYTA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM

Dnia 26 października dzieci z grupy IV udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani Patrycja przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni nowych informacji wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy :)

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

24 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem policjantem Piotrem z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Tematem spotkania było utrwalenie przedszkolakom zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły Panu policjantowi podziękowanie. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

ŚWIĘTO KEN I PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień Komisji Edukacji Narodowej święto wszystkich nauczycieli i pracowników administracyjnych naszego przedszkola, dzieci ze starszych grup wiekowych uczciły piosenkami i wierszykami. Pani Dyrektor wyraziła podziękowania za ciężką , odpowiedzialną pracę i zaangażowanie wszystkich nauczycieli i pracowników. 14. X. 2017 r. to także bardzo ważny dzień dla dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola. Dzieci zostały uroczyście przyjęte do społeczności przedszkolnej. Za pomocą " czarodziejskiego ołówka" Pani Dyrektor w obecności wszystkich zebranych pasowała każdego "nowego" przedszkolaka. Uroczystość ta uświetniona była krótkim programem artystycznym przygotowanym przez grupę dzieci 3 letnich. Po uroczystym złożeniu przysięgi i akcie pasowania przez Panią Dyrektor dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

PRZEGLĄD TAŃCA LUDOWEGO GR. IV

Dnia 12 października 2017 r. w sali teatralnej w Pawlikowicach Przedszkole Samorządowe w Mietniowie zorganizowało Gminny Przegląd Tańca, Piosenki i Zabawy Ludowej z różnych stron Polski dla przedszkolaków. Dzieci z gr. IV przepięknie zaprezentowały śląski taniec Trojak. Gratulujemy!

Uploaded czwartek, 02 kwietnia 2015
    Uploaded środa, 26 listopada 2014