WYCIECZKA DO PLANETARIUM GR IV

2 marca grupa IV wybrała się do Planetarium w Niepołomicach. Starszaki wzięły udział w prelekcji połączonej z zabawą, która pozwoliła im dowiedzieć się w prosty sposób, dlaczego mamy dzień i noc oraz różnorodność pór roku, co to są fazy Księżyca, itp. Ochotnicy sami mogli wziąć udział w symulacji zaćmień Słońca i Księżyca oraz „odmierzali” odległości do Słońca. Prelekcja wzbogacona była filmami i symulacjami komputerowymi, które pokazały wiele ciekawych zjawisk zachodzących we wszechświecie.

SPACER ZE ŚW. KINGĄ GR II I GR III

W marcu gr II i III wzięły udział w zajęciach organizowanych przez MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH pt "Spacer z księżną Kingą". Interaktywny spacer z księżną Kingą przybliżył uczestnikom legendy wielickich podziemi. Podczas przejścia po solnej krainie dzieci poznały tajemnicze miejsca i postacie oraz dowiedziały się skąd się wzięła sól w Wieliczce.

KARNAWAŁ 2018

Jak co roku bal karnawałowy w naszym przedszkolu  wywołał wiele emocji. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Czas przygotowań do balu mijał bardzo szybko, rodzice szykowali stroje. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki i brały udział w wielu atrakcyjnych zabawach i konkursach. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Po zabawie  w salach czekał na dzieci  słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy balu pozowali również do zdjęć .Wspólna zabawa sprawiła wiele radości naszym przedszkolakom.

Kolejny bal już za rok :)

JASEŁKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

26 stycznia udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce aby obejrzeć „  Jasełka”
w wykonaniu dzieci z oddziału „0’’. Nasze przedszkolaki mogły po raz kolejny przeżyć historię Maryi i Józefa. Uroku inscenizacji dodała piękna scenografia i pięknie zaśpiewane kolędy. Dzieci nagrodziły małych aktorów - gromkimi brawami :)

SOLILANDIA - wycieczka gr . IV

25 stycznia dzieci z gr IV, dzięki Panu Marcinowi Nawalany ( tatusiowi Piotrusia i Pawełka ) ,miały niezwykłą okazję odbyć podróż po krainie Solilandii i odkryć baśniowe tajemnice wielickich podziemi. Podczas podróży po solnych korytarzach, mali odkrywcy spotkali tajemniczego Skarbnika, rozwiązywali rozmaite zagadki oraz quiz, pobawili się w towarzystwie skrzata – Soliludka. Dzieci oglądnęły film w jedynym podziemnym kinie 5D „ Skąd się wzięła sól.” Na zakończenie mali odkrywcy uroczyście otrzymali Dyplomy i Odznaki Znawców i Przyjaciół Solilandii.

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za tą fascynującą wycieczkę.

Uploaded środa, 17 lutego 2016
    Uploaded środa, 26 listopada 2014