SPEKTAKL POCAHONTAS

7 lutego nasze przedszkolaki wybrały się do Kampusu Wielickiego na spektakl pt. „Pocahontas - indiańska księżniczka”, który przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce rozbawiła wszystkie dzieci. Przedstawienie bogate w ciekawe kostiumy i rekwizyty, rozbudowaną dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi, sprawiło, że poczuliśmy się, jak w bajce…Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KAMPUSIE WIELICKIM

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu jest wielkim wydarzeniem. Podczas uroczystości najmłodsi mają okazję nie tylko opowiedzieć dziadkom jak są dla nich ważni, ale także zademonstrować swoje umiejętności. 5 lutego dzięki uprzejmości zarządu wielickiego kampusu i Pana Prezesa Rafała Gabrysia ta ważna dla dzieci i ich dziadków uroczystości, po raz pierwszy odbyła się na sali kinowej kampusu. "Imprezę" rozpoczęły starszaki polonezem, następnie Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem oraz zimowy spektakl w którym, wystąpiły bałwanki, śnieżynki i "zimowe chochliki". Bardzo dziękujemy za umożliwienie dzieciom z naszego przedszkola zaprezentowania swoich umiejętności, na taki pięknej i dużej scenie, dostarczając wielu wzruszeń starszemu pokoleniu.

WARSZTATY CERAMICZNE GR II i III

11 stycznia dzieci z grupy II i III wzięły udział w warsztatach lepienia z gliny, na których wykonywały upominki dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Gościliśmy artystki  Panie: Dorotkę Piech i Asię Sala-Gajewską z pracowni ceramicznej JoSa, które pokazały dzieciom jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Stworzone przez dzieci aniołki i serca następnie zostały wypalone w specjalnym piecu. W kolejnym etapie warsztatów 25 stycznia dzieci ozdabiały swoje prace kolorowymi szkiełkami. Już nie możemy się doczekać końcowego efektu... :)

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK 2019

10 stycznia w Domu Ludowym w Wieliczce - Krzyszkowicach odbył się VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez przedszkole artystyczno - językowe Hippo-Art. Dzieci z grupy III wystąpiły w kategorii zespół z instrumentacją kolędy "Jezusa Narodzonego" oraz w kategorii solista, w której Julia Ślusarczyk wyśpiewała II miejsce kolędą "Był pastuszek bosy" SERDECZNIE GRATULUJEMY! :)

MIKOŁAJKI :)

W czwartek 6 grudnia do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj aby spotkać się z dziećmi i wręczyć im upominki. Dzieci przywitały dostojnego gościa piosenkami i wierszykami. Mikołaj jak na świętego przystało, rozdawał prezenty, rozmawiał z przedszkolakami i cierpliwie pozował do zdjęć. Uciechy było co niemiara.

Bardzo serdecznie dziękujemy :)

Uploaded poniedziałek, 06 czerwca 2016
    Uploaded wtorek, 28 maja 2013