POZNAJEMY INSTRUMENTY - HARFA

28 marca poznawaliśmy świat muzyki i świat dźwięków. Nasz gość Pani Kaja pokazała nam jeden z najstarszych instrumentów świata - harfę. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały utworów klasycznych oraz melodii z ulubionych bajek w bardzo pogodnym, nietuzinkowym wykonaniu. Wyczarowane dźwięki oraz ten wspaniały instrument zrobiły na nas ogromne wrażenie!

SPOTKANIE Z PANIĄ FIZJOTERAPEUTKĄ

24 marca odwiedziła nasze przedszkole Pani fizjoterapeutka. Pani Ania pracuje z osobami zdrowymi i niepełnosprawnymi. Zadaniem fizjoterapeuty jest poprawianie sprawności ruchowej, jak również powstrzymywanie postępujących zmian w organizmie. Istotne w tej pracy  jest indywidualne dostosowanie ćwiczeń, uwzględniając wszelkie przeciwwskazania zdrowotne tak, aby odnieść pożądany skutek, hamować reakcje nieprawidłowe, a ułatwiać reakcje właściwe. Nasz gość przygotował dla dzieci zabawy usprawniające rozwój ruchowy  - ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową .

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU " Wielkie hece w bibliotece"

Spektakl pt " Wielkie hece w bibliotece" teatru Moralitet, który gościliśmy w naszym przedszkolu, to bardzo sympatyczna, ciepła bajeczka, która pomoże najmłodszym widzom zaakceptować odmienność kolegów. Nie jest przecież ważne, że przyjaciel ma troszkę inny kolor skóry, włosów czy niezbyt sprawną nóżkę. Najważniejsze, że można z przyjacielem wspaniale spędzać czas. Opowieść „Wielkie hece w bibliotece” porusza także bardzo ważną kwestię dbałości o książki oraz uczy dzieci zamiłowania do czytania, a wiadomo przecież, że książki potrzebne są każdemu, a najbardziej dzieciom, które przecież uwielbiają bajki.

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY " POD NIEBEM PARYŻA"

W marcu nasze przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w koncercie umuzykalniającym " Pod niebem Paryża" . Stolica Francji, Paryż, to miasto słynące ze swych zabytków, galerii malarstwa, ogrodów i parków, bulwarów – jedynych w swoim rodzaju szerokich, wysadzanych drzewami ulic i uroczych zakątków, gdzie można odpoczywać w sympatycznych kafejkach, ze stolikami obowiązkowo wystawionymi na chodnik. O tym mieście śpiewa się piosenki , w tym mieście rozbrzmiewają grywane na akordeonie wesołe walczyki. Artyści z filharmonii krakowskiej swoją audycją przekazali niezwykłą atmosferę muzyczną tego miejsca.
Wystąpili: Adrianna Bujak-Cyran – śpiew, Wojtek Marcinowski – skrzypce, Michał Szerszeń – akordeon, Emilia Bernacka – fortepian.

21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od występu z tej okazji dzieci z grupy III, które zaprezentowały piosenki i układy taneczne. Następnie dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki związane z tą porą roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Uploaded niedziela, 26 listopada 2017
    Uploaded piątek, 02 stycznia 2015