GOŚCIMY PANA GÓRNIKA

1 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy górnika z Kopalni Soli w Wieliczce, by poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy w kopalni. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Dla dzieci było to dużą atrakcją spotkania. Górnik wytłumaczył jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika. Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nosić naprawdę.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada odbyła się w naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów andrzejkowych. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość. Nasze „Andrzejki” były pełne radości i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

BAJKOWE PORANKI Z BABCIĄ ULĄ

24 listopada dzieci z grupy IV udały się do wielickiej biblioteki na cykl spotkań " BAJKOWE PORANKI Z BABCIĄ ULĄ" Bajkowe Poranki to nie tylko bajka, ale również nauka. Dzieci dowiedziały się jak korzysta się z biblioteki i dlaczego tak ważne jest czytanie książek.

WARSZTATY FINANSOWY ELEMENTARZ

Fundacja Banku Millennium we współpracy z Fundacją Verba w ramach projektu „Finansowy elementarz”, przeprowadziła cykl warsztatów edukacyjnych. W trakcie spotkań w przedszkolach specjalny zespół wyjaśniają najmłodszym naturę pieniądza oraz zasady oszczędzania, które ułatwią im start w dorosłe życie, tak aby w przyszłości rozsądnie dysponowały swoimi wydatkami. Ponadto warsztaty promują postawę otwartości, charytatywności, aktywności i kreatywności. W takich warsztatach wzięły udział nasze starszaki.

WIZYTA W BIOTAMEDZIE GR II

W poniedziałek 20 listopada dzieci z grupy II odwiedziły pobliską przychodnię lekarską Centrum Medyczne Biotamed. Celem tej wizyty było przybliżenie dzieciom pracy lekarzy, oswojenie lęku związanego z wizytą u stomatologa, pediatry itp. Po przychodni oprowadzała grupę pani Urszula Surman. Pokazała nam gabinet zabiegowy, laryngologiczny, stomatologiczny. Przedszkolaki mogły usiąść na fotelu dentystycznym, zważyć lalkę, "zbadać" pacjenta, "pobrać krew". Rozmawiały o prowadzeniu zdrowego trybu życia, utrzymywaniu higieny jamy ustnej itp.

Uploaded sobota, 22 października 2016
    Uploaded piątek, 31 marca 2017