ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - SOLNE MIASTO

10 listopada w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym Solne Miasto odbyły się IV Gminne Obchody Dnia Niepodległości. W uroczystości uczestniczyło 500 dzieci z 22 przedszkoli samorządowych oraz niepublicznych, a także ich rodzice. Z przejęciem i powagą przedszkolaki przeżywały program artystyczny przybliżający historię Niepodległej Polski. Najmłodsi licznie włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych.

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

7 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjantka przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły pani policjantce podziękowanie.

WYCIECZKA DO SKLEPU ZOOLOGICZNEGO

Dnia 28. października dzieci z grupy III udały się do sklepu zoologicznego na ul. Mickiewicza w Wieliczce. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła klatka z królikiem i świnkami morskimi. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni nowych wrażeń i informacji wróciliśmy do przedszkola.

MUSICAL " O małej syrence w niejednej piosence"

"… Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen.
Teraz nie wiesz jak i gdzie…"

20 października wszystkie przedszkolaki udały się do Kampusu Wielickiego na przedstawienie teatralne „ O małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu Teatru Muzycznego Moich Marzeń z Chorzowa. Tym razem „zawędrowaliśmy” wraz z bohaterami sztuki w głębiny oceanu. Poznaliśmy tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca- króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Na brzegu wielkiej wody pojawił się książę Edward, wypatrujący co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu, jego urocza mama- królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami. Wzruszeń, uśmiechów i aplauzu nie było końca ...

Uploaded sobota, 01 lutego 2014
    Uploaded niedziela, 24 września 2017