WARSZTATY CERAMICZNE GR III

19 maja dzieci z grupy III wzięły udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych przez Panią Dorotę Piech ( mamę Tymka ). Dzieci z wielkim skupieniem, ugniatały, zagniatały i wałkowały glinę, z której powstawały smoki. Niepowtarzalne prace, następnie zostały zabrane do wypalenia. Zabawa z gliną naturalną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej, nie tylko rozwija motorykę palców i dłoni ale również "uczy" dzieci cierpliwości i koncentracji. Serdecznie dziękujemy!

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ SKRZAT 2017

Za nami 17 edycja Festiwalu Twórczości Dziecięcej SKRZAT organizowanego przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Dziewczynki z grupy III wystąpiły w kategorii tanecznej do utworu L. Cohena " Halleluja" zaprezentowały taniec motylków z szarfami. Występy śledziło jury w składzie: przewodnicząca Jagoda Pietruszkówna, Małgorzata Kochan – Dziwisz oraz Jan Nosalski.

Małe artystki spisały się na medal. Gratulujemy!!!

MINI PLAYBACK SHOW 2017

27 kwietnia dziewczynki z grupy III wzięły udział w przeglądzie gminnym MINI PLAYBACK SHOW, w którym to dzieci wcielają się w rolę dorosłych artystów i wykonują ich piosenki. Konkurs zorganizowany był przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliczce. Lenka B, Lenka K, Dominika i Zuzia wykonały układ taneczny i wcieliły się w różne postacie wokalistki Taylor Swift do piosenki " Shake it off "  . Reszta grupy III dzielnie je dopingowała a dziewczynki spisały się na medal :)

WARSZTATY WIELKANOCNE GR I

05.04.2017 roku odbyły się warsztaty wielkanocne z rodzicami i dziećmi gr. I. Dzieci przywitały rodziców piosenką i tańcem. W dalszej części wszyscy zostali zaproszeni do stołów, gdzie czekały na gości propozycje ozdób wielkanocnych. Były to jaja ze styropianu, koszyczki z papierowej wikliny oraz kartki świąteczne. Rodzice i dzieci z zapałem zabrali się do pracy, w rezultacie każdy uczestnik wyszedł z zajęć  z kilkoma ozdobami. Atmosfera podczas warsztatów była bardzo przyjemna i wesoła, a dzieci były szczęśliwe z bliskiej obecności rodziców.

WARSZTATY Z RODZICAMI GR III

29 marca dzieci z grupy III wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w warsztatach literacko – plastycznych. Celem warsztatów było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i wzbogacenie plastycznych umiejętności uczestników. Warsztaty rozpoczęły się wspólnym tworzeniem bajki przez dzieci i ich rodziców. Następnie, w oparciu o tekst literacki ulubionej bajki, przedszkolaki tworzyły ilustracje oraz przygotowały własne książeczki z wymyśloną przez siebie bajką, różnymi technikami plastycznymi. Powstały przepiękne prace wykonane samodzielnie przez dzieci, przez rodziców lub wspólnymi siłami. Dzięki twórczym pomysłom Rodziców i Dzieci każda książeczka była wyjątkowa. Dziękuję Rodzicom za tak liczne przybycie :)

Uploaded poniedziałek, 22 maja 2017
    Uploaded niedziela, 18 września 2016