UWERTURA - czyli wielkie otwarcie

25 września udaliśmy się do MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH na koncert umuzykalniający prowadzony przez artystów z Filharmonii Krakowskiej. Cykliczne spotkania oferują dzieciom w różnym wieku możliwość zapoznania się z muzyką polskich i światowych artystów.

"ODWAŻNY PASTUSZEK"

22 września odwiedził nas TEATR EDEN ze spektaklem pt " Odważny Pastuszek ". Jest to historia Pasterza Dawida, który dzięki swojej odwadze pomaga Królowi zapanować nad jego złym humorem. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący szacunku dla słabszych i mniejszych. Dzieci spostrzegają, że nie warto się gniewać a bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda.

MARCHEWKOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

"Na marchewki urodziny" tą oto piosenką znaną wszystkim przedszkolakom rozpoczęło się świętowanie, które stało się już naszą przedszkolną tradycją. 20 września dzieci z naszego przedszkola obchodziły Marchewkowy Dzień Przedszkolaka. Pani Marta i Pani Renatka przygotowały wiele atrakcji. Podczas konkursów dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat wartości odżywczych marchewki. Były śpiewy, tańce i zabawy - zbieranie marchewek z " marchewkowego pola", rozpoznawanie marchewki wśród innych warzyw z zawiązanymi oczami, quizy, degustacja soku marchewkowego, surowej marchewki, marchewkowego ciasta (które wszystkim bardzo smakowało) To był wyjątkowy i pracowity dzień w przedszkolu. Było wesoło, smacznie i marchewkowo. A jeśli ktoś jeszcze nie próbował marchewkowego ciasta, to…. baaaaaaaaardzo polecamy;)

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2017

20 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Na początku wystąpiły dzieci z grupy młodszej. Zaśpiewały piosenkę, recytowały wierszyki oraz popisały się tańcem. Następnie wystąpiły dzieci z grupy II, które grały na instrumentach, śpiewały, deklamowały. Później dzieci z grupy III rozpoczęły występ tańcem, były wiersze i piosenki oraz wspaniały hawajski taniec, który zachwycił wszystkich. Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości- występ 6 latków. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Rodzice w podziękowaniu otrzymali dyplomy.

IV MAŁY MUNDIAL

9 czerwca w hali sportowej Solne Miasto w Wieliczce​ odbyła się kolejna edycja Małego Mundialu czyli IV Gminnego Turniej Mini Piłki Nożnej Przedszkolaków, którego organizatorami są: Przedszkole Samorządowe nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 4 oraz Akademia Piłkarska Wieliczka​.

Uploaded wtorek, 28 maja 2013
    Uploaded niedziela, 02 listopada 2014