KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY " Jesteśmy częścią przyrody"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych itp. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku, jak aktywnie odpoczywać.

Teatrzyk kukiełkowy KRÓLOWA ŚNIEGU

16 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru z Nowego Sącza. Aktorzy wprowadzili dzieci w świat fantazji i wyobraźni w przedstawieniu pt.„Królowa Śniegu”. Dzięki obejrzanej inscenizacji mali widzowie mieli możliwość zapoznania się z wartościami takimi jak: dobro, piękno, sprawiedliwość i prawda.To wspaniałe przestawienie aktywizowało małych przedszkolaków do wspólnej zabawy. Dzieci zachwycone były barwnymi kostiumami oraz bogatą scenografią, która w pełni oddawała baśniową atmosferę. Gra aktorów została nagrodzona gromkimi brawami.

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej z Wieliczki. Spotkanie odbyło się pod hasłem: "Przedszkolak bezpieczeństwo w domu i na drodze ". Rozmawiano na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także zachowania bezpieczeństwa podczas aktywnej zabawy na świeżym powietrzu, w domu i w przedszkolu. Strażnicy Miejscy z ogromną przyjemnością i z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Dzieci z ciekawością słuchały i zadawały liczne pytania. Na koniec miały możliwość obejrzenia sprzętu, jakim Strażnicy posługują się w swojej pracy oraz każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową. To było niezwykle pouczające spotkanie.

" W KARNAWALE CZAS NA BALE"

Jak co roku bal karnawałowy w naszym przedszkolu  wywołał wiele emocji. Dla przedszkolaków  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Czas przygotowań do balu mijał bardzo szybko, rodzice szykowali stroje. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki i brały udział w wielu atrakcyjnych zabawach i konkursach. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Po zabawie  w salach czekał na dzieci  słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy balu pozowali również do zdjęć .Wspólna zabawa sprawiła wiele radości naszym przedszkolakom.

Kolejny bal już za rok :)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2017 r.

Na zewnątrz biało i mroźnie, a w naszym przedszkolu ciepło i serdecznie. Wszystko to za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, a dumni dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Każda babcia i każdy dziadek otrzymali, przygotowane przez przedszkolaki drobne upominki i słodki poczęstunek.

Uploaded niedziela, 17 kwietnia 2016
    Uploaded środa, 19 grudnia 2012