SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Przedszkolaki zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w innych przedszkolach.

SPEKTAKL W KAMPUSIE " W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI"

29 listopada dzieci z grupy III i IV wybrały się do Kampusu Wielickiego na spektakl muzyczny Teatru Muzycznego " Duduś " z Łodzi. Baśń w " Tajemniczej Krainie Krasnali " to opowieść o krasnalach malutkich, smerfach wesolutkich, króliczkach pełnych trwogi, trollu Szczerbolu i złej czarownicy. Przedstawienie było wesołe, pełne tańca, śpiewu i ruchu scenicznego. Aktorzy zapraszali młodych widzów na scenę prosząc o pomoc i rady. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU CALINECZKA

Wspaniała bajka Hansa Christiana Andersena została dzieciom zaprezentowana przez zespół aktorów ze Starego Sącza. Dzieci z wypiekami na policzkach i zapartym tchem oglądały przygody małej Calineczki. Dopingowały by historia jej losu poprawiła się. Były chwile westchnień i śmiechu, ciszy i głośnych oklasków.

ANDRZEJKI 2016 r.

W piątek 25 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Andrzejkowa, która jest już niemalże naszą tradycją. Dzieci od rana przygotowywały się na wspólne świętowanie. Z wielkim zapałem razem z paniami dekorowały salę kolorowymi balonami i serpentynami. Było przy tym wiele radości i śmiechu. Wesoła muzyka zachęcała do wspólnych tańców i śpiewu.  W sali czekały przygotowane przez panie, zabawy i konkursy. Dzieci bawiły się razem w rytm muzyki przeplatanej andrzejkowymi konkurencjami. Miały okazję próbować swoich sił podczas tańców w parach z balonami, a także na gazetach, przy doppingu swoich koleżanek i kolegów z grup. Największą radość sprawił dzieciom konkurs „Kim będę w przyszłości?” Losując karteczki dowiedzieliśmy się, że nasze przedszkolne mury opuści spore grono strażaków, modelek, pisarzy, lekarzy i innych ciekawych osobistości. Andrzejki są wesołym i towarzyskim spotkaniem, a także wspaniałą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji zabawą. Są one również okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

WARSZTATY " Mały ratownik "

W poniedziałek  21.listopada w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci.Zajęcia poprowadził wyspecjalizowany ratownik medyczny i lekarz. Celem warsztatów było oswojenie dzieci  z ideą pomagania oraz nabycie przez nich praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami.Przedszkolaki miały możliwość nie tylko porozmawiania z ratownikiem medycznym, ale także wykonywania ćwiczeń z użyciem fantoma.

Uploaded niedziela, 05 czerwca 2016
    Uploaded czwartek, 20 sierpnia 2015