SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

24 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem policjantem Piotrem z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Tematem spotkania było utrwalenie przedszkolakom zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły Panu policjantowi podziękowanie. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

ŚWIĘTO KEN I PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień Komisji Edukacji Narodowej święto wszystkich nauczycieli i pracowników administracyjnych naszego przedszkola, dzieci ze starszych grup wiekowych uczciły piosenkami i wierszykami. Pani Dyrektor wyraziła podziękowania za ciężką , odpowiedzialną pracę i zaangażowanie wszystkich nauczycieli i pracowników. 14. X. 2017 r. to także bardzo ważny dzień dla dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola. Dzieci zostały uroczyście przyjęte do społeczności przedszkolnej. Za pomocą " czarodziejskiego ołówka" Pani Dyrektor w obecności wszystkich zebranych pasowała każdego "nowego" przedszkolaka. Uroczystość ta uświetniona była krótkim programem artystycznym przygotowanym przez grupę dzieci 3 letnich. Po uroczystym złożeniu przysięgi i akcie pasowania przez Panią Dyrektor dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

PRZEGLĄD TAŃCA LUDOWEGO GR. IV

Dnia 12 października 2017 r. w sali teatralnej w Pawlikowicach Przedszkole Samorządowe w Mietniowie zorganizowało Gminny Przegląd Tańca, Piosenki i Zabawy Ludowej z różnych stron Polski dla przedszkolaków. Dzieci z gr. IV przepięknie zaprezentowały śląski taniec Trojak. Gratulujemy!

SAŁATKA JARZYNOWA GR IV

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa starszaków, zrobiła wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasady bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

RANCHO ARTEMIDY

4 października dzieci z gr. II, III, IV wzięły udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego " Rancho Artemidy" w Nowej Górze. Odważne i żądne wrażeń przedszkolaki jeździły na koniach,  miały okazję przekonać się czym różni się siodło prawdziwego kowboja z Dzikiego Zachodu od tych używanych na naszym kontynencie. Dowiedziały się, jak konie mieszkają, co jedzą, jak widzą, co lubią, a czego się boją. Dużą atrakcją była jazda dużą bryczką i zabawa z kucykiem. Usłyszeliśmy prawdziwy koncert w wykonaniu osiołka. Zwiedziliśmy mini-zoo zwierząt gospodarskich. Dzieci wzięły udział w warsztatach warzywnych. Na koniec odpoczęliśmy przy grillu, zajadając pieczone kiełbaski.

Uploaded sobota, 03 lutego 2018
    Uploaded niedziela, 08 października 2017