KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY " POD NIEBEM PARYŻA"

W marcu nasze przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w koncercie umuzykalniającym " Pod niebem Paryża" . Stolica Francji, Paryż, to miasto słynące ze swych zabytków, galerii malarstwa, ogrodów i parków, bulwarów – jedynych w swoim rodzaju szerokich, wysadzanych drzewami ulic i uroczych zakątków, gdzie można odpoczywać w sympatycznych kafejkach, ze stolikami obowiązkowo wystawionymi na chodnik. O tym mieście śpiewa się piosenki , w tym mieście rozbrzmiewają grywane na akordeonie wesołe walczyki. Artyści z filharmonii krakowskiej swoją audycją przekazali niezwykłą atmosferę muzyczną tego miejsca.
Wystąpili: Adrianna Bujak-Cyran – śpiew, Wojtek Marcinowski – skrzypce, Michał Szerszeń – akordeon, Emilia Bernacka – fortepian.

21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od występu z tej okazji dzieci z grupy III, które zaprezentowały piosenki i układy taneczne. Następnie dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki związane z tą porą roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

CALINECZKA spektakl w Kampusie

Dnia 20.03 dzieci z naszego przedszkola, udały się do Kampusu Wielickiego na spektakl Katolickiego Teatru Edukacji pt " Calineczka". Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat tej małej dziewczynki. Calineczkę spotykały różne przygody, jednak cała historia jak na baśń przystało zakończyła się bardzo szczęśliwie. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat magii oczarował je na co najlepszym dowodem były ich spontaniczne reakcje i gromkie brawa :)

WARSZTATY W KAMPUSIE WIELICKIM 2017 r.

Dnia 20.03 br. dzieci z grupy III na zaproszenie nauczycielki Pani Moniki Parafiniuk - mamy Tosi, odwiedziły Kampus Wielicki. Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki oglądały nowocześnie wyposażoną salę, w której starsi koledzy przygotowują się do zawodu kucharza. Dzieci miały okazję zaplanować przygotowanie kurczaka lub innej potrawy w nowoczesnym piecu. Obejrzały wiele innych urządzeń wykorzystywanych  podczas gotowania. "Gospodyni" przygotowała też słodki poczęstunek. Myślę, że po tej wizycie niejeden przedszkolak chciałby być już uczniem szkoły średniej.

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY " Ruch to ważna sprawa ... "

Realizując tematykę programu edukacyjnego " KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" 21 lutego dzieci z grupy III wzięły udział w zajęciach dotyczących zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego odżywiania. Podczas zajęć gimnastycznych dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, wyczucie przestrzeni, doskonaliły sprawność posługiwania się piłką. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania.

Uploaded niedziela, 02 listopada 2014
    Uploaded niedziela, 17 listopada 2013