KOPALNIA SOLI - BOCHNIA

15 listopada grupa III i IV wzięły udział w wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Przedszkolaki wzięły udział w programie edukacyjnym, dzięki któremu w prosty i ciekawy sposób, pogłębiły swoją wiedzę na temat historii kopalni. Dzieci zapoznały się również z Wielką Księgą Podziemnych Zagadek, dzięki której na bieżąco sprawdzały i weryfikowały swoją wiedzę. Wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale zadowoleni :)

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy 9 listopada od odśpiewania Hymnu o godzinie 11:11. Następnie tego samego dnia dzieci z gr IV udały się na Uroczyste Obchody Święta Niepodległości do Solnego Miasta. W dniu 14 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości w naszym przedszkolu z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Lucyna Skupio, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel przedszkola. Dzieci prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych „nasza zerówka” zaprosiła rodziców i przedstawiła program artystyczny oraz wspólnie zaśpiewała pieśni patriotyczne. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2018

16 października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor wszystkich pracowników przedszkola i przedstawienia krótkiej części artystycznej w wykonaniu maluszków i starszaków, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Po występach dzieci z gr I z uśmiechem obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek.

WYCIECZKA DO NOWEGO WIŚNICZA

Nowy Wiśnicz to cudne miasto zaskakujące pięknymi zabytkami. 4 października dzieci z gr. III i IV wybrały się na wycieczkę aby poznać okolicę Wiśnicza. Zwiedzaliśmy zamek Lubomirskich stojący na wzgórzu, widoczny niemal z każdego miejsca w tym miasteczku, Muzeum Ziemi Wiśnickiej, zabytkowy XVII wieczny kościół z ciekawą plebanię przypominającą zamek i dzwonnicę. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer po rynku, gdzie podziwialiśmy Ratusz, przy którym stoi pomnik Jana Matejki i hetmana Stanisława Lubomirskiego.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września obchodziliśmy ogólnopolski DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania :)

Uploaded niedziela, 18 czerwca 2017
    Uploaded niedziela, 04 lutego 2018