ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2017

20 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.

Na początku wystąpiły dzieci z grupy młodszej. Zaśpiewały piosenkę, recytowały wierszyki oraz popisały się tańcem. Następnie wystąpiły dzieci z grupy II, które grały na instrumentach, śpiewały, deklamowały. Później dzieci z grupy III rozpoczęły występ tańcem, były wiersze i piosenki oraz wspaniały hawajski taniec, który zachwycił wszystkich. Na zakończenie najważniejszy punkt uroczystości- występ 6 latków. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Rodzice w podziękowaniu otrzymali dyplomy.

IV MAŁY MUNDIAL

9 czerwca w hali sportowej Solne Miasto w Wieliczce​ odbyła się kolejna edycja Małego Mundialu czyli IV Gminnego Turniej Mini Piłki Nożnej Przedszkolaków, którego organizatorami są: Przedszkole Samorządowe nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 4 oraz Akademia Piłkarska Wieliczka​.

GR I WYCIECZKA DO IZBY LEŚNEJ
31 MAJA FESTYN RODZINNY :)

Piknik Rodzinny „Święto Rodziny" 2017

W środę 31 maja w naszym Przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. Coroczna impreza, która tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki zgromadziła tłumy gości. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci i rodziców. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przybyli świętować. Dla tych, którzy odwiedzili przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Sercem festynu stała się scena, na której występowały dzieci z wszystkich grup jak również rodzice dzieci z gr. IV, którzy przygotowali wiersze Brzechwy. Dzieci z zaciekawieniem śledziły popisy rodziców, które nagradzały gromkimi brawami i uśmiechami. Wspaniała aura pozwoliła na przeprowadzenie konkursów zarówno dla dzieci jak i rodziców. Największą atrakcją był ogromny dmuchany zamek,  dzieci mogły skorzystać z malowania buziek przez Panią Renatę i Panią Martę. Piękne malowidła zdobiły buźkę niejednego malucha.

Bardzo dziękujemy rodzicom za czynny udział w Pikniku Rodzinnym oraz za wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!

WYCIECZKA DO BESKIDZKIEGO CENTRUM ZABAWKI DREWNIANEJ

23 maja dzieci z grupy II, III, IV wzięły udział w wycieczce do Stryszawy aby zwiedzić Beskidzkie Centrum Zabawkarstwa Ludowego, które prowadzi muzeum zabawkarstwa, usytuowane w odnowionym budynku dawnej Leśniczówki. Na wystawę stałą składają się bogate zbiory zabawek z kilku ostatnich lat, m.in. koniki, grzechotki, ptaszki, bryczki, taczki itp. Wystawa czasowa to zwykle ekspozycja dzieł konkursowych (zabawek i rzeźb), które pochodzą z konkursów organizowanych przez Centrum. Przedszkolaki wzięły również udziału w warsztatach folklorystycznych, dzięki którym poznały zasady tworzenia zabawek drewnianych.

Uploaded piątek, 11 kwietnia 2014
    Uploaded piątek, 14 listopada 2014