PRZEGLĄD KOLĘD

13 stycznia 2017 roku odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych, którego organizatorem było: Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe HIPPO ART w Wieliczce, Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice oraz Rada Osiedla Krzyszkowice. W Przeglądzie wzięły udział dzieci z gr IV, które zaprezentowały układ wokalno - taneczny do kolędy " Przybieżeli do Betlejem ".

SPOTKANIE WIGILIJNE I JASEŁKA GR. IV
WARSZTATY Z RODZICAMI GR IV

16 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci z gr. IV Przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały stroiki i ozdoby świąteczne. Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło rodzicom i ich pociechom poznać różnorodne techniki plastyczne, odkryć skrywane talenty, poszerzyć własny warsztat pracy o nowe doświadczenia i pomysły. Dzięki cudownym rodzicom i naszym wychowankom jesteśmy już w entuzjastycznym nastroju bożonarodzeniowym ;-))

UBIERANIE CHOINKI NA RYNKU W WIELICZCE

W czwartkowe przedpołudnie 15 grudnia przedszkolaki z grupy III wybrały się na rynek w Wieliczce aby ubrać choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Ubieranie choinki to chyba jeden z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych, który dzieciom dostarcza wiele radości i dobrej zabawy.

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM z KOPALNI SOLI

W dniu 7 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pracownikiem Kopalni Soli w Wieliczce. Górnik ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Nasz gość opowiedział legendy związane z górnictwem. Opowiedział również jak powstał wielki skarb, jakim jest sól. Następnie zaproszony gość opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Dużo radości przyniosło przedszkolakom ubieranie czapki z pióropuszem i zabawy z solą przyniesioną przez naszego gościa. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, każdego dnia kiedy zjeżdżają do kopalni. Myślę, że dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się szanować trud oraz pracę górników i nie tylko.

Uploaded czwartek, 02 kwietnia 2015
    Uploaded piątek, 14 listopada 2014