WARSZTATY WIELKANOCNE " Ożywić tradycję " GR II i GR IV

Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. To również czas oczekiwania i przygotowań, okazja do spotkań i radosnych twórczych działań. Dlatego na tydzień przed Świętami dzieci z gr II i gr IV miały okazję wraz z rodzicami wziąć udział w warsztatach plastycznych " Ożywić tradycję". Dzieci z gr II wykonały palmy wielkanocne, malowały farbami pisanki. Starszaki natomiast malowały symbole Wielkanocne (jajka, kurczaki, zajączki itp ) wykonane z gipsu, tworzyły kurę Wielkanocną z bibuły oraz zajączki ze skarpetek wypełnionych ryżem. Zabawy i radości było co nie miara. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Dnia 21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Powitanie Wiosny.
Pożegnaliśmy Zimę, wysyłając ją na Biegun Północny, a przywitaliśmy Panią Wiosnę ze swoją liczną gromadą pomocników - pszczółek, biedronek, zajączków i pięknych kwiatów. Spotkaniu towarzyszyły wesołe zabawy, konkursy, tańce oraz śpiewy. Były także występy dzieci - przedszkolaki z gr IV wystąpiły z przedstawieniem " Powitanie wiosny" dzieci z gr I zatańczyły "Taniec kwiatów" , dzieci z gr II i III pięknie śpiewały piosenki o wiośnie. Jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków spowodują, że wiosna zawita "na dobre" .

WYCIECZKA DO PLANETARIUM GR IV

2 marca grupa IV wybrała się do Planetarium w Niepołomicach. Starszaki wzięły udział w prelekcji połączonej z zabawą, która pozwoliła im dowiedzieć się w prosty sposób, dlaczego mamy dzień i noc oraz różnorodność pór roku, co to są fazy Księżyca, itp. Ochotnicy sami mogli wziąć udział w symulacji zaćmień Słońca i Księżyca oraz „odmierzali” odległości do Słońca. Prelekcja wzbogacona była filmami i symulacjami komputerowymi, które pokazały wiele ciekawych zjawisk zachodzących we wszechświecie.

SPACER ZE ŚW. KINGĄ GR II I GR III

W marcu gr II i III wzięły udział w zajęciach organizowanych przez MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH pt "Spacer z księżną Kingą". Interaktywny spacer z księżną Kingą przybliżył uczestnikom legendy wielickich podziemi. Podczas przejścia po solnej krainie dzieci poznały tajemnicze miejsca i postacie oraz dowiedziały się skąd się wzięła sól w Wieliczce.

KARNAWAŁ 2018

Jak co roku bal karnawałowy w naszym przedszkolu  wywołał wiele emocji. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Czas przygotowań do balu mijał bardzo szybko, rodzice szykowali stroje. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki i brały udział w wielu atrakcyjnych zabawach i konkursach. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Po zabawie  w salach czekał na dzieci  słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy balu pozowali również do zdjęć .Wspólna zabawa sprawiła wiele radości naszym przedszkolakom.

Kolejny bal już za rok :)

Uploaded niedziela, 08 lipca 2018
    Uploaded czwartek, 29 października 2015