Tooltip
WIZYTA W BIOTAMEDZIE GR II

W poniedziałek 20 listopada dzieci z grupy II odwiedziły pobliską przychodnię lekarską Centrum Medyczne Biotamed. Celem tej wizyty było przybliżenie dzieciom pracy lekarzy, oswojenie lęku związanego z wizytą u stomatologa, pediatry itp. Po przychodni oprowadzała grupę pani Urszula Surman. Pokazała nam gabinet zabiegowy, laryngologiczny, stomatologiczny. Przedszkolaki mogły usiąść na fotelu dentystycznym, zważyć lalkę, "zbadać" pacjenta, "pobrać krew". Rozmawiały o prowadzeniu zdrowego trybu życia, utrzymywaniu higieny jamy ustnej itp.

 

Tooltip
WYCIECZKA DO KRAKOWA GR II

W czwartek 16 listopada przedszkolaki z grupy II udały się w podróż na Krakowski Rynek w ramach realizowanej tematyki o Polsce. Dzieci podróżowały  pociągiem na Dworzec w Krakowie. Była to dla nich wielka atrakcja. Następnie udały się na Krakowski Rynek. Zwiedziły Sukiennice, wysłuchały Hejnału Mariackiego i obowiązkowo skosztowały krakowskiego precla.

Tooltip
11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu 14 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości, śpiewały pieśni patriotyczne i tańczyły. Występy przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzone zostały gromkimi brawami. 
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

Tooltip
SWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI SOLNE MIASTO

Po raz kolejny najstarsze dzieci z naszego wzięły udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. 10 listopada w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto",​ 500 dzieci z przedszkoli samorządowych oraz niepublicznych uczciło 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.To wielkie wydarzenie, podczas którego najmłodsi Wieliczanie z powagą odśpiewali pieśni patriotyczne, zatańczyli poloneza i krakowiaka. Dla dzieci spotkanie było niezwykłą lekcją patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych, tradycji i historii..

(zaczerpnięte ze strony gminy Wieliczka)

Tooltip
WIZYTA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM

Dnia 26 października dzieci z grupy IV udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani Patrycja przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni nowych informacji wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy :)

 • Zdjęcia losowo
   
  Uploaded niedziela, 19 listopada 2017
  Uploaded sobota, 05 grudnia 2015
  Uploaded czwartek, 12 czerwca 2014
   
 • Ostatnio dodano
   
  Uploaded niedziela, 08 lipca 2018
  Uploaded niedziela, 08 lipca 2018
  Uploaded niedziela, 08 lipca 2018
   


Wdrożenie serwisu high.pl. Valid XHTML and CSS.