SAŁATKA JARZYNOWA GR IV

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa starszaków, zrobiła wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasady bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

RANCHO ARTEMIDY

4 października dzieci z gr. II, III, IV wzięły udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego " Rancho Artemidy" w Nowej Górze. Odważne i żądne wrażeń przedszkolaki jeździły na koniach,  miały okazję przekonać się czym różni się siodło prawdziwego kowboja z Dzikiego Zachodu od tych używanych na naszym kontynencie. Dowiedziały się, jak konie mieszkają, co jedzą, jak widzą, co lubią, a czego się boją. Dużą atrakcją była jazda dużą bryczką i zabawa z kucykiem. Usłyszeliśmy prawdziwy koncert w wykonaniu osiołka. Zwiedziliśmy mini-zoo zwierząt gospodarskich. Dzieci wzięły udział w warsztatach warzywnych. Na koniec odpoczęliśmy przy grillu, zajadając pieczone kiełbaski.

UWERTURA - czyli wielkie otwarcie

25 września udaliśmy się do MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH na koncert umuzykalniający prowadzony przez artystów z Filharmonii Krakowskiej. Cykliczne spotkania oferują dzieciom w różnym wieku możliwość zapoznania się z muzyką polskich i światowych artystów.

"ODWAŻNY PASTUSZEK"

22 września odwiedził nas TEATR EDEN ze spektaklem pt " Odważny Pastuszek ". Jest to historia Pasterza Dawida, który dzięki swojej odwadze pomaga Królowi zapanować nad jego złym humorem. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący szacunku dla słabszych i mniejszych. Dzieci spostrzegają, że nie warto się gniewać a bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda.

MARCHEWKOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

"Na marchewki urodziny" tą oto piosenką znaną wszystkim przedszkolakom rozpoczęło się świętowanie, które stało się już naszą przedszkolną tradycją. 20 września dzieci z naszego przedszkola obchodziły Marchewkowy Dzień Przedszkolaka. Pani Marta i Pani Renatka przygotowały wiele atrakcji. Podczas konkursów dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat wartości odżywczych marchewki. Były śpiewy, tańce i zabawy - zbieranie marchewek z " marchewkowego pola", rozpoznawanie marchewki wśród innych warzyw z zawiązanymi oczami, quizy, degustacja soku marchewkowego, surowej marchewki, marchewkowego ciasta (które wszystkim bardzo smakowało) To był wyjątkowy i pracowity dzień w przedszkolu. Było wesoło, smacznie i marchewkowo. A jeśli ktoś jeszcze nie próbował marchewkowego ciasta, to…. baaaaaaaaardzo polecamy;)

Uploaded niedziela, 09 listopada 2014
    Uploaded sobota, 01 lutego 2014