WARSZTATY WIELKANOCNE GR I

05.04.2017 roku odbyły się warsztaty wielkanocne z rodzicami i dziećmi gr. I. Dzieci przywitały rodziców piosenką i tańcem. W dalszej części wszyscy zostali zaproszeni do stołów, gdzie czekały na gości propozycje ozdób wielkanocnych. Były to jaja ze styropianu, koszyczki z papierowej wikliny oraz kartki świąteczne. Rodzice i dzieci z zapałem zabrali się do pracy, w rezultacie każdy uczestnik wyszedł z zajęć  z kilkoma ozdobami. Atmosfera podczas warsztatów była bardzo przyjemna i wesoła, a dzieci były szczęśliwe z bliskiej obecności rodziców.

WARSZTATY Z RODZICAMI GR III

29 marca dzieci z grupy III wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w warsztatach literacko – plastycznych. Celem warsztatów było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i wzbogacenie plastycznych umiejętności uczestników. Warsztaty rozpoczęły się wspólnym tworzeniem bajki przez dzieci i ich rodziców. Następnie, w oparciu o tekst literacki ulubionej bajki, przedszkolaki tworzyły ilustracje oraz przygotowały własne książeczki z wymyśloną przez siebie bajką, różnymi technikami plastycznymi. Powstały przepiękne prace wykonane samodzielnie przez dzieci, przez rodziców lub wspólnymi siłami. Dzięki twórczym pomysłom Rodziców i Dzieci każda książeczka była wyjątkowa. Dziękuję Rodzicom za tak liczne przybycie :)

POZNAJEMY INSTRUMENTY - HARFA

28 marca poznawaliśmy świat muzyki i świat dźwięków. Nasz gość Pani Kaja pokazała nam jeden z najstarszych instrumentów świata - harfę. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały utworów klasycznych oraz melodii z ulubionych bajek w bardzo pogodnym, nietuzinkowym wykonaniu. Wyczarowane dźwięki oraz ten wspaniały instrument zrobiły na nas ogromne wrażenie!

SPOTKANIE Z PANIĄ FIZJOTERAPEUTKĄ

24 marca odwiedziła nasze przedszkole Pani fizjoterapeutka. Pani Ania pracuje z osobami zdrowymi i niepełnosprawnymi. Zadaniem fizjoterapeuty jest poprawianie sprawności ruchowej, jak również powstrzymywanie postępujących zmian w organizmie. Istotne w tej pracy  jest indywidualne dostosowanie ćwiczeń, uwzględniając wszelkie przeciwwskazania zdrowotne tak, aby odnieść pożądany skutek, hamować reakcje nieprawidłowe, a ułatwiać reakcje właściwe. Nasz gość przygotował dla dzieci zabawy usprawniające rozwój ruchowy  - ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową .

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU " Wielkie hece w bibliotece"

Spektakl pt " Wielkie hece w bibliotece" teatru Moralitet, który gościliśmy w naszym przedszkolu, to bardzo sympatyczna, ciepła bajeczka, która pomoże najmłodszym widzom zaakceptować odmienność kolegów. Nie jest przecież ważne, że przyjaciel ma troszkę inny kolor skóry, włosów czy niezbyt sprawną nóżkę. Najważniejsze, że można z przyjacielem wspaniale spędzać czas. Opowieść „Wielkie hece w bibliotece” porusza także bardzo ważną kwestię dbałości o książki oraz uczy dzieci zamiłowania do czytania, a wiadomo przecież, że książki potrzebne są każdemu, a najbardziej dzieciom, które przecież uwielbiają bajki.

Uploaded poniedziałek, 17 kwietnia 2017
    Uploaded sobota, 22 października 2016