MIKOŁAJKI :)

W czwartek 6 grudnia do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj aby spotkać się z dziećmi i wręczyć im upominki. Dzieci przywitały dostojnego gościa piosenkami i wierszykami. Mikołaj jak na świętego przystało, rozdawał prezenty, rozmawiał z przedszkolakami i cierpliwie pozował do zdjęć. Uciechy było co niemiara.

Bardzo serdecznie dziękujemy :)

ODWIEDZINY GÓRNIKA

4 grudnia w święto Barbary - patronki górników, odwiedził nasze przedszkole Pan Mariusz Dela - górnik z Kopalni Soli w Wieliczce. Dowiedzieliśmy się, jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika, że kolory pióropusza wskazują na: biały- sztygara, inżyniera, zielony – dyrektora, czarny – zwykłego górnika, czerwony – członka orkiestry górniczej. Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy. Poznaliśmy legendy o Kopalni Soli. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu górnikowi za bardzo ciekawe spotkanie.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "POLSKA MOIMI OCZAMI"

04 grudnia w naszym przedszkolu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu międzygminnego " POLSKA MOIMI OCZAMI" . W konkursie wzięło udział w sumie 8 przedszkoli z gminy Wieliczka, gminy Gdów i gminy Biskupice. Prace były przepiękne i bardzo pomysłowe. Komisja miała nie lada kłopot z wybraniem tych najlepszych. Z 20 nadesłanych małych dzieł, po długich obradach zostały nagrodzone cztery prace. I miejsce zajęła Maja Michalik z Przedszkola w Mietniowie, II miejsce ex aequo zajęły: Martynka Kozdraś z Przedszkola nr 1 w Wieliczce i Ewa Machowska z Przedszkola nr 4 w Wieliczce, III miejsce przypadło w udziale Adzie Piąstce z Przedszkola Sióstr Urszulanek w Sierczy. Serdecznie gratulujemy wszystkim małym artystom!!!

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

29 listopada odbyła się w naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia Andrzejek. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, przepowiadaliśmy przyszłość, czarowaliśmy z księgi wróżb. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

FABRYKA BOMBEK CHOINKOWYCH

26 listopada dzieci z grupy II i III udały się do FABRYKI BOMBEK aby zapoznać się z wszystkimi etapami powstawania szklanych bombek choinkowych oraz wziąć udział w warsztatach i własnoręcznie wykonać swoją "ozdobę choinkową" :)

Uploaded piątek, 02 stycznia 2015
    Uploaded niedziela, 18 czerwca 2017