WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ GR. II

14 maja dzieci z gr. II wybrały się do PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w Wieliczce. Dzięki życzliwości Panów strażaków, przedszkolaki zostały oprowadzone po budynku Straży Pożarnej i zapoznane ze sprzętem jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Wysłuchały również opowieści jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia kasków strażackich oraz wejście do wozu strażackiego.

WYCIECZKA DO MAGICZNEGO DOMKU W GŁOGOCZOWIE

8 i 9 maja nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Głogoczowa do „Magicznego Domu”. Na miejscu przywitały nas przemiłe Panie, które oprowadziły dzieci po tym „zaczarowanym miejscu” . Mogliśmy oglądnąć kolekcję zabytkowych zabawek, „Magiczny salonik” – pełen skarbów i niezwykłych skrytek, interaktywne drzewo z ukrytymi zabawkami. Poznaliśmy  „Tajemniczy ogród” z jego kolorowymi zagadkami, jak również mieliśmy możliwość wziąć udział w rożnych sportowych konkurencjach i pobawić się na placu zabaw. W doskonałych humorach powróciliśmy do przedszkola, a pogoda spisała się na medal :)

WARSZTATY CZERPANIE PAPIERU

23 kwietnia dzieci z gr III i IV udały się na warsztaty " CZERPANIE PAPIERU " zorganizowane przez Miejską Bibliotekę w Wieliczce. Podczas tych warsztatów przenieśliśmy się w czasy rzemiosła średniowiecznego. Dzieci poznały sztukę wytwarzanie papieru, technikę pisania piórem oraz lakowania. Warsztaty czerpania papieru odbyły się przy użyciu zabytkowej prasy , drewnianej beczki, starodawnej lakownicy oraz prawdziwych gęsich piór. Każde dziecko samodzielnie wykonało kartkę papieru czerpanego z kwiatami, barwiło papier barwnikami oraz pisało gęsim piórem a na swojej pracy samodzielnie odcisnęło tradycyjną pieczęć lakową. Zajęcia była bardzo ciekawe i pouczające.

ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkolaki miały okazję przenieść się w świat czarów i magi podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego magika i otrzymać duże brawa od publiczności. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami... i zastanawiamy się do dziś jak udało się wyczarować królika.. czy jak sprawić by mleko wlane do gazety zniknęło :)

WYCIECZKA DO IZBY REGIONALNEJ I NA FERMĘ STRUSI

27 i 28 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się na warsztaty " OD ZIARENKA DO CHLEBKA" do Niepołomic. Istniejąca od 2002 roku Izba Regionalna gromadzi i przechowuje eksponaty sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego z terenu gminy Niepołomice. Stare meble, piec chlebowy, żarna do mielenia, miary do zboża, fajansowe talerze i inne eksponaty, które są zebrane w budynku dawnej stodoły. Po upieczeniu własnych chlebków i posileniu się pysznym rogalikiem i herbatką, udaliśmy się na fermę strusi gdzie podziwialiśmy te urocze, rzadko w Polsce spotykane zwierzęta, na wyciągnięcie dłoni. Następnie odwiedziliśmy Izbę Leśną, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń zarówno małym jak i dużym miłośnikom przyrody.

Uploaded niedziela, 31 stycznia 2016
    Uploaded niedziela, 19 kwietnia 2015