Tooltip
31 MAJA FESTYN RODZINNY :)

Piknik Rodzinny „Święto Rodziny" 2017

W środę 31 maja w naszym Przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. Coroczna impreza, która tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki zgromadziła tłumy gości. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci i rodziców. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przybyli świętować. Dla tych, którzy odwiedzili przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Sercem festynu stała się scena, na której występowały dzieci z wszystkich grup jak również rodzice dzieci z gr. IV, którzy przygotowali wiersze Brzechwy. Dzieci z zaciekawieniem śledziły popisy rodziców, które nagradzały gromkimi brawami i uśmiechami. Wspaniała aura pozwoliła na przeprowadzenie konkursów zarówno dla dzieci jak i rodziców. Największą atrakcją był ogromny dmuchany zamek,  dzieci mogły skorzystać z malowania buziek przez Panią Renatę i Panią Martę. Piękne malowidła zdobiły buźkę niejednego malucha.

Bardzo dziękujemy rodzicom za czynny udział w Pikniku Rodzinnym oraz za wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!

Tooltip
WYCIECZKA DO BESKIDZKIEGO CENTRUM ZABAWKI DREWNIANEJ

23 maja dzieci z grupy II, III, IV wzięły udział w wycieczce do Stryszawy aby zwiedzić Beskidzkie Centrum Zabawkarstwa Ludowego, które prowadzi muzeum zabawkarstwa, usytuowane w odnowionym budynku dawnej Leśniczówki. Na wystawę stałą składają się bogate zbiory zabawek z kilku ostatnich lat, m.in. koniki, grzechotki, ptaszki, bryczki, taczki itp. Wystawa czasowa to zwykle ekspozycja dzieł konkursowych (zabawek i rzeźb), które pochodzą z konkursów organizowanych przez Centrum. Przedszkolaki wzięły również udziału w warsztatach folklorystycznych, dzięki którym poznały zasady tworzenia zabawek drewnianych.

Tooltip
WARSZTATY CERAMICZNE GR III

19 maja dzieci z grupy III wzięły udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych przez Panią Dorotę Piech ( mamę Tymka ). Dzieci z wielkim skupieniem, ugniatały, zagniatały i wałkowały glinę, z której powstawały smoki. Niepowtarzalne prace, następnie zostały zabrane do wypalenia. Zabawa z gliną naturalną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej, nie tylko rozwija motorykę palców i dłoni ale również "uczy" dzieci cierpliwości i koncentracji. Serdecznie dziękujemy!

Tooltip
FESTIWAL TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ SKRZAT 2017

Za nami 17 edycja Festiwalu Twórczości Dziecięcej SKRZAT organizowanego przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Dziewczynki z grupy III wystąpiły w kategorii tanecznej do utworu L. Cohena " Halleluja" zaprezentowały taniec motylków z szarfami. Występy śledziło jury w składzie: przewodnicząca Jagoda Pietruszkówna, Małgorzata Kochan – Dziwisz oraz Jan Nosalski.

Małe artystki spisały się na medal. Gratulujemy!!!

 

Tooltip
MINI PLAYBACK SHOW 2017

27 kwietnia dziewczynki z grupy III wzięły udział w przeglądzie gminnym MINI PLAYBACK SHOW, w którym to dzieci wcielają się w rolę dorosłych artystów i wykonują ich piosenki. Konkurs zorganizowany był przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliczce. Lenka B, Lenka K, Dominika i Zuzia wykonały układ taneczny i wcieliły się w różne postacie wokalistki Taylor Swift do piosenki " Shake it off "  . Reszta grupy III dzielnie je dopingowała a dziewczynki spisały się na medal :)

 • Zdjęcia losowo
   
  Uploaded niedziela, 24 listopada 2013
  Uploaded wtorek, 03 lutego 2015
  Uploaded niedziela, 24 września 2017
   
 • Ostatnio dodano
   
  Uploaded sobota, 30 grudnia 2017
  Uploaded sobota, 30 grudnia 2017
  Uploaded sobota, 30 grudnia 2017
   


Wdrożenie serwisu high.pl. Valid XHTML and CSS.