WIZYTA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH

3 października nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy. Przeprowadzili Oni zajęcia, których celem było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków, na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Opowiedzieli o tym jak ważną rolę spełnia noszenie odblasków, dzięki którym stajemy się widoczni dla kierujących pojazdem z odległości nawet kilkudziesięciu metrów. Na koniec wizyty wszystkie dzieci otrzymały upominki ,w postaci kamizelek odblaskowych. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny :)

KONKURS LITERACKI "MOJA OJCZYZNA"

Zakończył się konkurs literacki prowadzony przez Panią Ewę Kmiecik "Moja Ojczyzna". W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Z gr. II Alicja Łochmańczyk, Jan Kofin, Aleksandra Klimowicz, z gr. III Hania Gawrońska, Wiktoria Kofin, Julia Ślusarczyk, Róża Nowacka, Zuzia Ślusarczyk i Maja Haraburda, z gr. IV Wiktoria Gibała, Nadia Domagała i Emilia Kościółek. Uwieńczeniem zakończenia konkursu będzie wieczór poezji w dniu 6 czerwca o godzinie 15:30, na którym każdy z uczestników otrzyma nagrodę, dyplom za udział i tomik z wierszami napisanymi przez dzieci. Serdecznie zapraszamy :)

LEGENDY KRAKOWSKIE GR III
WARSZTATY WIELKANOCNE GR I.II.III

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań. Właśnie z tej okazji dzieci z gr I ( 10 kwietnia),  gr II (12 kwietnia) i gr III (11 kwietnia), zaprosiły swoich rodziców na warsztaty wielkanocne, na których przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach przedszkolaki z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych z pomocą Rodziców, wykonały piękne wielkanocne dekoracje: palmy wielkanocne, świąteczne koszyczki, pisanki, wesołe zajączki i kurczaczki. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy.

WIOSNA, WIOSENKA

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej, gdyż dzieci z grupy III przygotowały przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek z innych grup przedszkolnych pt " Wiosna, wiosenka" Po występach o godzinie 10.00 wszystkie dzieciaczki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami osiedla dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony :)

Uploaded niedziela, 05 czerwca 2016
    Uploaded czwartek, 23 marca 2017