Tooltip
21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od występu z tej okazji dzieci z grupy III, które zaprezentowały piosenki i układy taneczne. Następnie dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki związane z tą porą roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Tooltip
CALINECZKA spektakl w Kampusie

Dnia 20.03 dzieci z naszego przedszkola, udały się do Kampusu Wielickiego na spektakl Katolickiego Teatru Edukacji pt " Calineczka". Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat tej małej dziewczynki. Calineczkę spotykały różne przygody, jednak cała historia jak na baśń przystało zakończyła się bardzo szczęśliwie. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat magii oczarował je na co najlepszym dowodem były ich spontaniczne reakcje i gromkie brawa :)

Tooltip
WARSZTATY W KAMPUSIE WIELICKIM 2017 r.

Dnia 20.03 br. dzieci z grupy III na zaproszenie nauczycielki Pani Moniki Parafiniuk - mamy Tosi, odwiedziły Kampus Wielicki. Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki oglądały nowocześnie wyposażoną salę, w której starsi koledzy przygotowują się do zawodu kucharza. Dzieci miały okazję zaplanować przygotowanie kurczaka lub innej potrawy w nowoczesnym piecu. Obejrzały wiele innych urządzeń wykorzystywanych  podczas gotowania. "Gospodyni" przygotowała też słodki poczęstunek. Myślę, że po tej wizycie niejeden przedszkolak chciałby być już uczniem szkoły średniej.

Tooltip
KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY " Ruch to ważna sprawa ... "

Realizując tematykę programu edukacyjnego " KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" 21 lutego dzieci z grupy III wzięły udział w zajęciach dotyczących zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego odżywiania. Podczas zajęć gimnastycznych dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, wyczucie przestrzeni, doskonaliły sprawność posługiwania się piłką. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania.

Tooltip
KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY " Jesteśmy częścią przyrody"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych itp. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku, jak aktywnie odpoczywać.

 • Zdjęcia losowo
   
  Uploaded sobota, 01 lutego 2014
  Uploaded piątek, 02 stycznia 2015
  Uploaded środa, 19 grudnia 2012
   
 • Ostatnio dodano
   
  Uploaded poniedziałek, 16 października 2017
  Uploaded poniedziałek, 16 października 2017
  Uploaded poniedziałek, 16 października 2017
   


Wdrożenie serwisu high.pl. Valid XHTML and CSS.