MAŁY MUNDIAL 2018

7 czerwca w hali sportowej Solne Miasto w Wieliczce​ odbyła się kolejna edycja Małego Mundialu czyli V Gminnego Turniej Mini Piłki Nożnej Przedszkolaków, którego organizatorami są: Przedszkole Samorządowe nr 3, Przedszkole Samorządowe nr 4 oraz Akademia Piłkarska Wieliczka​. Chłopcy z naszego przedszkola, drużyna "CZERWONE TYGRYSY" dała z siebie wszystko i walczyła do końca w piłkarskich rozgrywkach. Nasze cheerleaderki, które zagrzewały chłopców do "boju" zajęły 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

ŚWIĘTO RODZINY 29 maja

29 maja z okazji Dnia Mamy i Taty odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na przybycie swoich rodziców, których przywitały tańcem i wesołą piosenką. Oficjalnie festyn otworzyła Pani Dyrektor Lucyna Skupio, życząc wszystkim wesołej zabawy.
Największą atrakcją dla dzieci były dmuchane zamki, na które trzeba było się wspiąć, a potem już można było spokojnie zjechać. Była foto budka, kącik plastyczny, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, konkursy sportowe i wiele innych atrakcji. Dziękujemy Rodzicom dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych za zaangażowanie, aktywną i otwartą postawę, życzliwość, zrozumienie oraz ofiarność.

Występy gr. IV " SKRZAT 2018 "

Już po raz 18. w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbył się Festiwal Twórczości Dziecięcej SKRZAT dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych z gminy Wieliczka. Z każdą kolejną edycją przedsięwzięcie to cieszy się coraz większą popularnością. Majowa odsłona festiwalu była z okazją do zaprezentowania się przedszkolaków. Podczas dwóch festiwalowych dni na scenie Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce wystąpiło łącznie ponad 550 dzieci z blisko 20 przedszkoli. Nasze dziewczynki wystąpiły w kategorii tanecznej, prezentując piękny układ do muzyki z " Hobbita ". GRATULUJEMY! (opis zaczerpnięty ze strony CKiT-u)

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

17 maja gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Strażaka z Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika. Dzieci z grupy I, III i IV z zaciekawieniem oglądały urządzenia używane w trakcie akcji ratowniczych. Pan Strażak przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie spotkania dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i bardzo ciekawą pogadankę :)