21 MARCA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od występu z tej okazji dzieci z grupy III, które zaprezentowały piosenki i układy taneczne. Następnie dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki związane z tą porą roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

CALINECZKA spektakl w Kampusie

Dnia 20.03 dzieci z naszego przedszkola, udały się do Kampusu Wielickiego na spektakl Katolickiego Teatru Edukacji pt " Calineczka". Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat tej małej dziewczynki. Calineczkę spotykały różne przygody, jednak cała historia jak na baśń przystało zakończyła się bardzo szczęśliwie. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat magii oczarował je na co najlepszym dowodem były ich spontaniczne reakcje i gromkie brawa :)

WARSZTATY W KAMPUSIE WIELICKIM 2017 r.

Dnia 20.03 br. dzieci z grupy III na zaproszenie nauczycielki Pani Moniki Parafiniuk - mamy Tosi, odwiedziły Kampus Wielicki. Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki oglądały nowocześnie wyposażoną salę, w której starsi koledzy przygotowują się do zawodu kucharza. Dzieci miały okazję zaplanować przygotowanie kurczaka lub innej potrawy w nowoczesnym piecu. Obejrzały wiele innych urządzeń wykorzystywanych  podczas gotowania. "Gospodyni" przygotowała też słodki poczęstunek. Myślę, że po tej wizycie niejeden przedszkolak chciałby być już uczniem szkoły średniej.

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY " Ruch to ważna sprawa ... "

Realizując tematykę programu edukacyjnego " KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" 21 lutego dzieci z grupy III wzięły udział w zajęciach dotyczących zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego odżywiania. Podczas zajęć gimnastycznych dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, wyczucie przestrzeni, doskonaliły sprawność posługiwania się piłką. Przedszkolaki z ogromną chęcią i zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania.

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY " Jesteśmy częścią przyrody"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych itp. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku, jak aktywnie odpoczywać.

Uploaded sobota, 01 lutego 2014
    Uploaded piątek, 02 stycznia 2015