Tooltip
WARSZTATY GR. III
Tooltip
ODWIEDZINY MIKOŁAJA

Wreszcie nadszedł dzień, na który nasze przedszkolaki czekały z utęsknieniem. Do naszego przedszkola przybył św. Mikołaj. Kiedy Mikołaj zaczął wręczać prezenty na każdej buzi malował się szeroki uśmiech. Dzieci zaśpiewały przygotowane piosenki dla naszego tak ważnego gościa. Później oglądały prezenty i dzieliły się wrażeniami ze swoimi przyjaciółmi.

Tooltip
NASZA CHOINKA

W czwartkowe przedpołudnie 7 grudnia przedszkolaki z grupy IV wybrały się na rynek w Wieliczce aby ubrać choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Ubieranie choinki to chyba jeden z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych, który dzieciom dostarcza wiele radości i dobrej zabawy.

Tooltip
GOŚCIMY PANA GÓRNIKA

1 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy górnika z Kopalni Soli w Wieliczce, by poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy w kopalni. Górnik przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Dla dzieci było to dużą atrakcją spotkania. Górnik wytłumaczył jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górnika. Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nosić naprawdę. 

Tooltip
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada odbyła się w naszym przedszkolu Zabawa Andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów andrzejkowych. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, rzucaliśmy monetą do wody, przepowiadaliśmy przyszłość. Nasze „Andrzejki” były pełne radości i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

 • Zdjęcia losowo
   
  Uploaded piątek, 17 czerwca 2016
  Uploaded sobota, 14 listopada 2015
  Uploaded niedziela, 05 czerwca 2016
   
 • Ostatnio dodano
   
  Uploaded poniedziałek, 23 kwietnia 2018
  Uploaded poniedziałek, 23 kwietnia 2018
  Uploaded poniedziałek, 23 kwietnia 2018
   


Wdrożenie serwisu high.pl. Valid XHTML and CSS.