100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy 9 listopada od odśpiewania Hymnu o godzinie 11:11. Następnie tego samego dnia dzieci z gr IV udały się na Uroczyste Obchody Święta Niepodległości do Solnego Miasta. W dniu 14 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości w naszym przedszkolu z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Lucyna Skupio, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel przedszkola. Dzieci prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych „nasza zerówka” zaprosiła rodziców i przedstawiła program artystyczny oraz wspólnie zaśpiewała pieśni patriotyczne. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2018

16 października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor wszystkich pracowników przedszkola i przedstawienia krótkiej części artystycznej w wykonaniu maluszków i starszaków, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Po występach dzieci z gr I z uśmiechem obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek.

WYCIECZKA DO NOWEGO WIŚNICZA

Nowy Wiśnicz to cudne miasto zaskakujące pięknymi zabytkami. 4 października dzieci z gr. III i IV wybrały się na wycieczkę aby poznać okolicę Wiśnicza. Zwiedzaliśmy zamek Lubomirskich stojący na wzgórzu, widoczny niemal z każdego miejsca w tym miasteczku, Muzeum Ziemi Wiśnickiej, zabytkowy XVII wieczny kościół z ciekawą plebanię przypominającą zamek i dzwonnicę. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer po rynku, gdzie podziwialiśmy Ratusz, przy którym stoi pomnik Jana Matejki i hetmana Stanisława Lubomirskiego.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września obchodziliśmy ogólnopolski DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania :)
" TO BYŁY PIĘKNE DNI ... "

Słowa piosenki “ To był pięknie dni...” znakomicie oddają charakter uroczystości zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018 w naszym przedszkolu, które odbyło się 21 czerwca. O godzinie 15.00, Pani Dyrektor, oficjalnie rozpoczęła spotkanie witając serdecznie przybyłe rodziny. Następnie swoje uroczyste występy rozpoczęły dzieci z gr. I a zakończyły dzieci z gr. IV , które żegnały przedszkole. W dalszej części odbyło się uroczyste wręczanie dyplomów i upominków. Każde dziecko z grupy starszaków, zostało wywołane przez Panią Dyrektor, a następnie nagrodzone gromkimi brawami przez rodziców. Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku przedszkolnego przeniesie się na czas wakacyjny. Wszystkim Wam życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń.

Uploaded wtorek, 09 grudnia 2014
    Uploaded wtorek, 15 maja 2018