WYCIECZKA DO KRAKOWA GR II

W czwartek 16 listopada przedszkolaki z grupy II udały się w podróż na Krakowski Rynek w ramach realizowanej tematyki o Polsce. Dzieci podróżowały  pociągiem na Dworzec w Krakowie. Była to dla nich wielka atrakcja. Następnie udały się na Krakowski Rynek. Zwiedziły Sukiennice, wysłuchały Hejnału Mariackiego i obowiązkowo skosztowały krakowskiego precla.

11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu 14 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości, śpiewały pieśni patriotyczne i tańczyły. Występy przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzone zostały gromkimi brawami.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

SWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI SOLNE MIASTO

Po raz kolejny najstarsze dzieci z naszego wzięły udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. 10 listopada w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto",​ 500 dzieci z przedszkoli samorządowych oraz niepublicznych uczciło 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.To wielkie wydarzenie, podczas którego najmłodsi Wieliczanie z powagą odśpiewali pieśni patriotyczne, zatańczyli poloneza i krakowiaka. Dla dzieci spotkanie było niezwykłą lekcją patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych, tradycji i historii..

(zaczerpnięte ze strony gminy Wieliczka)

WIZYTA W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM

Dnia 26 października dzieci z grupy IV udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani Patrycja przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Pełni nowych informacji wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy :)

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

24 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem policjantem Piotrem z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Tematem spotkania było utrwalenie przedszkolakom zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły Panu policjantowi podziękowanie. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Uploaded piątek, 17 czerwca 2016
    Uploaded piątek, 05 października 2012