UROCZYSTY DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

Na zewnątrz biało i mroźnie, a w naszym przedszkolu ciepło i serdecznie. Wszystko to za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, a dumni dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Każda babcia i każdy dziadek otrzymali, przygotowane przez przedszkolaki drobne upominki i słodki poczęstunek.

"ŻYWA SZOPKA" GR. II I GR.III

18 stycznia dzieci z gr II i III udały się do Szczyrzyca aby „oglądnąć” ŻYWĄ SZOPKĘ. Limanowskie szopki zachwycają. Jak co roku, największym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród maluchów cieszyła się żywa szopka. Koza, barany, koń, osiołek, króliki i gęsi zamieszkały w klasztorze w szczyrzyckim klasztorze. Zwierzęta pochodzą z klasztornego gospodarstwa wspólnoty Cysterów.

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 12.01.2018 r. w Domu Ludowym w Krzyszkowicach - Wieliczka odbył się V Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek Miasta Gminy Wieliczka pod hasłem: „Śpiewajmy i grajmy Mu”. Do udziału w Przeglądzie zaprosili organizatorzy: Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Hippo Art, Stowarzyszenie „Moje Krzyszkowice”. Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu uczestników z przedszkoli i oddziałów „O” przy Szkołach Podstawowych z Wieliczki i okolic, w sumie wzięło udział 17 przedszkoli.Talent wokalno-muzyczny wykonawców i wrażenia artystyczne oceniało jury.

Dziewczynki z gr. IV kolędą „ Śpij Jezusku, śpij” – „wyśpiewały” II miejsce.

Serdecznie Gratulujemy!!!

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

W dniu 21 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Eden z Wieliczki ze spektaklem pt: „Opowieść wigilijna”. Podczas przedstawienia dzieci poznały historię samotnego wujka Scrooge, który nikogo nie lubił, a najważniejsze były dla niego pieniądze. W noc wigilijną wujka odwiedziły duszki, dzięki którym zmienił on zdanie o ludziach i otaczającym go świecie. Stając się serdecznym i empatycznym człowiekiem, otwartym na potrzeby innych. Dzięki temu przedstawieniu nasi mali widzowie, zrozumieli, że nie pieniądze są w życiu najważniejsze ale rodzina i miłość.

JASEŁKA I SPOTKANIE WIGILIJNE GR 4

19 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne. Przedszkolaki z grupy IV zaprosiły swoich rodziców na jasełka i wspólne kolędowanie. Serdecznie i ciepło zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Lucyna Skupio. Podczas przedstawienia nie brakowało momentów wzruszenia, uśmiechów na twarzach i łezki kręcącej się w oku. Nastrojowa scenografia, niecodzienne stroje przedszkolaków, ich wielkie zaangażowanie i rozbrzmiewające kolędy podkreślały klimat tamtej nocy. Rodzice byli zachwyceni a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na małych artystów czekały słodkie niespodzianki.

Uploaded piątek, 12 czerwca 2015
    Uploaded piątek, 21 grudnia 2012