ANDRZEJKI 2019

28 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” i  to „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy :)

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019 W PRZEDSZKOLU

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 13 i 15 listopada w naszym przedszkolu wspólnie świętowaliśmy tą radosną rocznicę. W środę dzieci z wszystkich grup uczciły tę ważną datę tańcem i śpiewem. 15 listopada na uroczystość zaprosiliśmy rodziców dzieci z gr IV.
Celem naszego spotkania było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczenie dzieci szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych a także poznawanie historycznych wydarzeń naszej ojczyzny. Przygotowana dekoracja, stroje dzieci, patriotyczne utwory muzyczne wszystko to wprowadziło nas w historyczny, podniosły nastrój. Dzieci 6-letnie prezentowały wiersze, inscenizacje, piosenki o tematyce patriotycznej. Następnie wraz z rodzicami wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Była to wyjątkowo wzruszająca uroczystość.

101 ROCZNICA OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W ramach obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przedszkolaki z przedszkoli samorządowych i prywatnych działających na terenie Miasta i Gminy Wieliczka zgromadzili się na patriotycznym śpiewaniu. 7 listopada Centrum „Solne Miasto” zapełniło się najmłodszymi dziećmi, które poprzez występy artystyczne o tematyce patriotycznej oraz wspólne śpiewanie patriotycznych utworów wyraziły pamięć o trudnych dziejach polskiego narodu. Nasze przedszkolaki z gr. IV również wzięły udział w tej ważnej uroczystości ( źródło strona Miasta i Gm. Wieliczka )

POMARAŃCZOWY TYDZIEŃ PRAW DZIECKA

5 listopada nasze przedszkole, odwiedziły Panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach projektu " Pomarańczowy tydzień - 19 dni bez przemocy". Co roku przez 19 pierwszych dni listopada w ramach tej światowej kampanii, rozmawia się o prawach dzieci. Prawie do: godności, szacunku, bezpieczeństwa, wolności, o tych wszystkich wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia :)

SZKOŁA PAMIĘTA

25 października w ramach akcji  „Szkoła pamięta” pod patronatem MEN, dzieci z naszego przedszkola udały się na cmentarz by uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności lokalnej oraz zapalić znicze na grobie nieznanego żołnierza - miejscu tak ważnym w naszej historii.

Uploaded sobota, 01 grudnia 2018
    Uploaded wtorek, 28 maja 2013