WYCIECZKA DO IZBY REGIONALNEJ I NA FERMĘ STRUSI

27 i 28 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się na warsztaty " OD ZIARENKA DO CHLEBKA" do Niepołomic. Istniejąca od 2002 roku Izba Regionalna gromadzi i przechowuje eksponaty sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego z terenu gminy Niepołomice. Stare meble, piec chlebowy, żarna do mielenia, miary do zboża, fajansowe talerze i inne eksponaty, które są zebrane w budynku dawnej stodoły. Po upieczeniu własnych chlebków i posileniu się pysznym rogalikiem i herbatką, udaliśmy się na fermę strusi gdzie podziwialiśmy te urocze, rzadko w Polsce spotykane zwierzęta, na wyciągnięcie dłoni. Następnie odwiedziliśmy Izbę Leśną, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń zarówno małym jak i dużym miłośnikom przyrody.

WARSZTATY WIELKANOCNE " Ożywić tradycję " GR II i GR IV

Święta Wielkanocne to czas wielkiej radości i wzniosłego nastroju. To również czas oczekiwania i przygotowań, okazja do spotkań i radosnych twórczych działań. Dlatego na tydzień przed Świętami dzieci z gr II i gr IV miały okazję wraz z rodzicami wziąć udział w warsztatach plastycznych " Ożywić tradycję". Dzieci z gr II wykonały palmy wielkanocne, malowały farbami pisanki. Starszaki natomiast malowały symbole Wielkanocne (jajka, kurczaki, zajączki itp ) wykonane z gipsu, tworzyły kurę Wielkanocną z bibuły oraz zajączki ze skarpetek wypełnionych ryżem. Zabawy i radości było co nie miara. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Dnia 21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Powitanie Wiosny.
Pożegnaliśmy Zimę, wysyłając ją na Biegun Północny, a przywitaliśmy Panią Wiosnę ze swoją liczną gromadą pomocników - pszczółek, biedronek, zajączków i pięknych kwiatów. Spotkaniu towarzyszyły wesołe zabawy, konkursy, tańce oraz śpiewy. Były także występy dzieci - przedszkolaki z gr IV wystąpiły z przedstawieniem " Powitanie wiosny" dzieci z gr I zatańczyły "Taniec kwiatów" , dzieci z gr II i III pięknie śpiewały piosenki o wiośnie. Jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków spowodują, że wiosna zawita "na dobre" .

WYCIECZKA DO PLANETARIUM GR IV

2 marca grupa IV wybrała się do Planetarium w Niepołomicach. Starszaki wzięły udział w prelekcji połączonej z zabawą, która pozwoliła im dowiedzieć się w prosty sposób, dlaczego mamy dzień i noc oraz różnorodność pór roku, co to są fazy Księżyca, itp. Ochotnicy sami mogli wziąć udział w symulacji zaćmień Słońca i Księżyca oraz „odmierzali” odległości do Słońca. Prelekcja wzbogacona była filmami i symulacjami komputerowymi, które pokazały wiele ciekawych zjawisk zachodzących we wszechświecie.

SPACER ZE ŚW. KINGĄ GR II I GR III

W marcu gr II i III wzięły udział w zajęciach organizowanych przez MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH pt "Spacer z księżną Kingą". Interaktywny spacer z księżną Kingą przybliżył uczestnikom legendy wielickich podziemi. Podczas przejścia po solnej krainie dzieci poznały tajemnicze miejsca i postacie oraz dowiedziały się skąd się wzięła sól w Wieliczce.

Uploaded sobota, 22 października 2016
    Uploaded czwartek, 12 czerwca 2014