WYCIECZKA DO BESKIDZKIEGO CENTRUM ZABAWKI DREWNIANEJ

23 maja dzieci z grupy II, III, IV wzięły udział w wycieczce do Stryszawy aby zwiedzić Beskidzkie Centrum Zabawkarstwa Ludowego, które prowadzi muzeum zabawkarstwa, usytuowane w odnowionym budynku dawnej Leśniczówki. Na wystawę stałą składają się bogate zbiory zabawek z kilku ostatnich lat, m.in. koniki, grzechotki, ptaszki, bryczki, taczki itp. Wystawa czasowa to zwykle ekspozycja dzieł konkursowych (zabawek i rzeźb), które pochodzą z konkursów organizowanych przez Centrum. Przedszkolaki wzięły również udziału w warsztatach folklorystycznych, dzięki którym poznały zasady tworzenia zabawek drewnianych.

WARSZTATY CERAMICZNE GR III

19 maja dzieci z grupy III wzięły udział w warsztatach ceramicznych zorganizowanych przez Panią Dorotę Piech ( mamę Tymka ). Dzieci z wielkim skupieniem, ugniatały, zagniatały i wałkowały glinę, z której powstawały smoki. Niepowtarzalne prace, następnie zostały zabrane do wypalenia. Zabawa z gliną naturalną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej, nie tylko rozwija motorykę palców i dłoni ale również "uczy" dzieci cierpliwości i koncentracji. Serdecznie dziękujemy!

FESTIWAL TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ SKRZAT 2017

Za nami 17 edycja Festiwalu Twórczości Dziecięcej SKRZAT organizowanego przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Dziewczynki z grupy III wystąpiły w kategorii tanecznej do utworu L. Cohena " Halleluja" zaprezentowały taniec motylków z szarfami. Występy śledziło jury w składzie: przewodnicząca Jagoda Pietruszkówna, Małgorzata Kochan – Dziwisz oraz Jan Nosalski.

Małe artystki spisały się na medal. Gratulujemy!!!

MINI PLAYBACK SHOW 2017

27 kwietnia dziewczynki z grupy III wzięły udział w przeglądzie gminnym MINI PLAYBACK SHOW, w którym to dzieci wcielają się w rolę dorosłych artystów i wykonują ich piosenki. Konkurs zorganizowany był przez Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliczce. Lenka B, Lenka K, Dominika i Zuzia wykonały układ taneczny i wcieliły się w różne postacie wokalistki Taylor Swift do piosenki " Shake it off "  . Reszta grupy III dzielnie je dopingowała a dziewczynki spisały się na medal :)

WARSZTATY WIELKANOCNE GR I

05.04.2017 roku odbyły się warsztaty wielkanocne z rodzicami i dziećmi gr. I. Dzieci przywitały rodziców piosenką i tańcem. W dalszej części wszyscy zostali zaproszeni do stołów, gdzie czekały na gości propozycje ozdób wielkanocnych. Były to jaja ze styropianu, koszyczki z papierowej wikliny oraz kartki świąteczne. Rodzice i dzieci z zapałem zabrali się do pracy, w rezultacie każdy uczestnik wyszedł z zajęć  z kilkoma ozdobami. Atmosfera podczas warsztatów była bardzo przyjemna i wesoła, a dzieci były szczęśliwe z bliskiej obecności rodziców.

Uploaded piątek, 11 kwietnia 2014
    Uploaded niedziela, 01 grudnia 2013