PRZEGLĄD TAŃCA LUDOWEGO GR. IV

Dnia 12 października 2017 r. w sali teatralnej w Pawlikowicach Przedszkole Samorządowe w Mietniowie zorganizowało Gminny Przegląd Tańca, Piosenki i Zabawy Ludowej z różnych stron Polski dla przedszkolaków. Dzieci z gr. IV przepięknie zaprezentowały śląski taniec Trojak. Gratulujemy!

SAŁATKA JARZYNOWA GR IV

Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa starszaków, zrobiła wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasady bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

RANCHO ARTEMIDY

4 października dzieci z gr. II, III, IV wzięły udział w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego " Rancho Artemidy" w Nowej Górze. Odważne i żądne wrażeń przedszkolaki jeździły na koniach,  miały okazję przekonać się czym różni się siodło prawdziwego kowboja z Dzikiego Zachodu od tych używanych na naszym kontynencie. Dowiedziały się, jak konie mieszkają, co jedzą, jak widzą, co lubią, a czego się boją. Dużą atrakcją była jazda dużą bryczką i zabawa z kucykiem. Usłyszeliśmy prawdziwy koncert w wykonaniu osiołka. Zwiedziliśmy mini-zoo zwierząt gospodarskich. Dzieci wzięły udział w warsztatach warzywnych. Na koniec odpoczęliśmy przy grillu, zajadając pieczone kiełbaski.

UWERTURA - czyli wielkie otwarcie

25 września udaliśmy się do MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH na koncert umuzykalniający prowadzony przez artystów z Filharmonii Krakowskiej. Cykliczne spotkania oferują dzieciom w różnym wieku możliwość zapoznania się z muzyką polskich i światowych artystów.

"ODWAŻNY PASTUSZEK"

22 września odwiedził nas TEATR EDEN ze spektaklem pt " Odważny Pastuszek ". Jest to historia Pasterza Dawida, który dzięki swojej odwadze pomaga Królowi zapanować nad jego złym humorem. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący szacunku dla słabszych i mniejszych. Dzieci spostrzegają, że nie warto się gniewać a bycie dobrym i miłym dla innych potrafi czynić cuda.

Uploaded piątek, 11 kwietnia 2014
    Uploaded środa, 26 listopada 2014