WYCIECZKA DO PUSZCZY NIEPOŁOMICKIEJ

Przedszkolaki z gr. II wyruszyły na spacer po Puszczy Niepołomickiej. Mali obserwatorzy przyrody podziwiali las w jesiennej szacie, zbierali skarby do kącików przyrody, a także oddychali świeżym, leśnym powietrzem :)

GRUPA IV

A tak korzystamy z jesiennej aury /po zdrowym śniadanku/ :)

SAMODZIELNE PRZYGOTOWANIE ŚNIADANIA gr. IV

Od najmłodszych lat powinno się rozwijać u dzieci nawyk prawidłowego odżywiania, dlatego też w naszym przedszkolu, przedszkolaki z grupy IV samodzielnie przygotowywały sobie śniadanie. Zanim przystąpiły do pracy, rozmawiały o tym, jak dbać o zdrowie. Dzieci dowiedziały się, co warto jeść, a co należy ograniczać. Starszaki pamiętały również o zachowaniu zasad higieny – myciu rąk i warzyw, a także o zasadach  bezpiecznego posługiwania się nożem. Dzieci komponowały ciekawe kanapki, wybierając swoje ulubione produkty, by potem z apetytem zjeść śniadanie. Samodzielne przygotowanie kanapek sprawiło naszym podopiecznym wiele radość :)

WIZYTA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH

3 października nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy. Przeprowadzili Oni zajęcia, których celem było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków, na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Opowiedzieli o tym jak ważną rolę spełnia noszenie odblasków, dzięki którym stajemy się widoczni dla kierujących pojazdem z odległości nawet kilkudziesięciu metrów. Na koniec wizyty wszystkie dzieci otrzymały upominki ,w postaci kamizelek odblaskowych. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny :)

KONKURS LITERACKI "MOJA OJCZYZNA"

Zakończył się konkurs literacki prowadzony przez Panią Ewę Kmiecik "Moja Ojczyzna". W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Z gr. II Alicja Łochmańczyk, Jan Kofin, Aleksandra Klimowicz, z gr. III Hania Gawrońska, Wiktoria Kofin, Julia Ślusarczyk, Róża Nowacka, Zuzia Ślusarczyk i Maja Haraburda, z gr. IV Wiktoria Gibała, Nadia Domagała i Emilia Kościółek. Uwieńczeniem zakończenia konkursu będzie wieczór poezji w dniu 6 czerwca o godzinie 15:30, na którym każdy z uczestników otrzyma nagrodę, dyplom za udział i tomik z wierszami napisanymi przez dzieci. Serdecznie zapraszamy :)

Uploaded sobota, 22 października 2016
    Uploaded niedziela, 09 listopada 2014