KONKURS LITERACKI "MOJA OJCZYZNA"

Zakończył się konkurs literacki prowadzony przez Panią Ewę Kmiecik "Moja Ojczyzna". W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Z gr. II Alicja Łochmańczyk, Jan Kofin, Aleksandra Klimowicz, z gr. III Hania Gawrońska, Wiktoria Kofin, Julia Ślusarczyk, Róża Nowacka, Zuzia Ślusarczyk i Maja Haraburda, z gr. IV Wiktoria Gibała, Nadia Domagała i Emilia Kościółek. Uwieńczeniem zakończenia konkursu będzie wieczór poezji w dniu 6 czerwca o godzinie 15:30, na którym każdy z uczestników otrzyma nagrodę, dyplom za udział i tomik z wierszami napisanymi przez dzieci. Serdecznie zapraszamy :)

No pictures in gallery
LEGENDY KRAKOWSKIE GR III
WARSZTATY WIELKANOCNE GR I.II.III

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań. Właśnie z tej okazji dzieci z gr I ( 10 kwietnia),  gr II (12 kwietnia) i gr III (11 kwietnia), zaprosiły swoich rodziców na warsztaty wielkanocne, na których przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach przedszkolaki z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych z pomocą Rodziców, wykonały piękne wielkanocne dekoracje: palmy wielkanocne, świąteczne koszyczki, pisanki, wesołe zajączki i kurczaczki. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy.

WIOSNA, WIOSENKA

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej, gdyż dzieci z grupy III przygotowały przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek z innych grup przedszkolnych pt " Wiosna, wiosenka" Po występach o godzinie 10.00 wszystkie dzieciaczki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami osiedla dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony :)

NIECH ŻYJE BAL

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą a jak nakazuje tradycja, również w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków. Jest on atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W ten wyjątkowy dzień kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie dzieciaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  itp. Jednym słowem zabawa na 102!!!

Uploaded sobota, 30 grudnia 2017
    Uploaded wtorek, 28 maja 2013