WARSZTATY WIELKANOCNE GR I.II.III

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań. Właśnie z tej okazji dzieci z gr I ( 10 kwietnia),  gr II (12 kwietnia) i gr III (11 kwietnia), zaprosiły swoich rodziców na warsztaty wielkanocne, na których przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach przedszkolaki z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych z pomocą Rodziców, wykonały piękne wielkanocne dekoracje: palmy wielkanocne, świąteczne koszyczki, pisanki, wesołe zajączki i kurczaczki. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy.

WIOSNA, WIOSENKA

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej, gdyż dzieci z grupy III przygotowały przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek z innych grup przedszkolnych pt " Wiosna, wiosenka" Po występach o godzinie 10.00 wszystkie dzieciaczki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami osiedla dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony :)

NIECH ŻYJE BAL

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą a jak nakazuje tradycja, również w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla naszych przedszkolaków. Jest on atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W ten wyjątkowy dzień kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie dzieciaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  itp. Jednym słowem zabawa na 102!!!

SPEKTAKL POCAHONTAS

7 lutego nasze przedszkolaki wybrały się do Kampusu Wielickiego na spektakl pt. „Pocahontas - indiańska księżniczka”, który przygotował Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Bajkowa adaptacja historii o słynnej indiańskiej księżniczce rozbawiła wszystkie dzieci. Przedstawienie bogate w ciekawe kostiumy i rekwizyty, rozbudowaną dekoracja oraz znakomicie dobrane zabawne dialogi, sprawiło, że poczuliśmy się, jak w bajce…Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KAMPUSIE WIELICKIM

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu jest wielkim wydarzeniem. Podczas uroczystości najmłodsi mają okazję nie tylko opowiedzieć dziadkom jak są dla nich ważni, ale także zademonstrować swoje umiejętności. 5 lutego dzięki uprzejmości zarządu wielickiego kampusu i Pana Prezesa Rafała Gabrysia ta ważna dla dzieci i ich dziadków uroczystości, po raz pierwszy odbyła się na sali kinowej kampusu. "Imprezę" rozpoczęły starszaki polonezem, następnie Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem oraz zimowy spektakl w którym, wystąpiły bałwanki, śnieżynki i "zimowe chochliki". Bardzo dziękujemy za umożliwienie dzieciom z naszego przedszkola zaprezentowania swoich umiejętności, na taki pięknej i dużej scenie, dostarczając wielu wzruszeń starszemu pokoleniu.

Uploaded niedziela, 14 października 2018
    Uploaded niedziela, 04 lutego 2018