Występy gr. IV " SKRZAT 2018 "

Już po raz 18. w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbył się Festiwal Twórczości Dziecięcej SKRZAT dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych z gminy Wieliczka. Z każdą kolejną edycją przedsięwzięcie to cieszy się coraz większą popularnością. Majowa odsłona festiwalu była z okazją do zaprezentowania się przedszkolaków. Podczas dwóch festiwalowych dni na scenie Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce wystąpiło łącznie ponad 550 dzieci z blisko 20 przedszkoli. Nasze dziewczynki wystąpiły w kategorii tanecznej, prezentując piękny układ do muzyki z " Hobbita ". GRATULUJEMY! (opis zaczerpnięty ze strony CKiT-u)

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

17 maja gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Strażaka z Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika. Dzieci z grupy I, III i IV z zaciekawieniem oglądały urządzenia używane w trakcie akcji ratowniczych. Pan Strażak przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie spotkania dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i bardzo ciekawą pogadankę :)

PRZYGOTOWANIA DO MUNDIALU

15 maja chłopcy z gr. IV dzięki uprzejmości Pana Roberta Czekirdy, udali się do Kampusu Wielickiego na trening piłki nożnej. Pan trener ćwiczył z chłopcami uderzenia, które są nieodłącznym elementem gry w piłkę nożną, umiejętność prawidłowego przyjęcia i podania piłki wewnętrzną częścią stopy najczęściej stosowane w czasie gry i uderzenia prostym podbiciem. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie :)

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ GR. II

14 maja dzieci z gr. II wybrały się do PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w Wieliczce. Dzięki życzliwości Panów strażaków, przedszkolaki zostały oprowadzone po budynku Straży Pożarnej i zapoznane ze sprzętem jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Wysłuchały również opowieści jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzenia kasków strażackich oraz wejście do wozu strażackiego.

WYCIECZKA DO MAGICZNEGO DOMKU W GŁOGOCZOWIE

8 i 9 maja nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Głogoczowa do „Magicznego Domu”. Na miejscu przywitały nas przemiłe Panie, które oprowadziły dzieci po tym „zaczarowanym miejscu” . Mogliśmy oglądnąć kolekcję zabytkowych zabawek, „Magiczny salonik” – pełen skarbów i niezwykłych skrytek, interaktywne drzewo z ukrytymi zabawkami. Poznaliśmy  „Tajemniczy ogród” z jego kolorowymi zagadkami, jak również mieliśmy możliwość wziąć udział w rożnych sportowych konkurencjach i pobawić się na placu zabaw. W doskonałych humorach powróciliśmy do przedszkola, a pogoda spisała się na medal :)

Uploaded piątek, 20 listopada 2015
    Uploaded środa, 17 lutego 2016