Oferta PDF Drukuj Email

WIZJA PRZEDSZKOLA

Wizją naszego przedszkola jest stworzenie dzieciom warunków do wszechstronnego rozwoju aktywności społecznej i artystycznej, kształtujemy procesy społeczno- moralne - umiejętność współżycia i współdziałania. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole stosując innowacyjne metody pracy.

MISJA PRZEDSZKOLA

Misją naszego przedszkola jest:

• dostarczanie naszym wychowankom miłych wrażeń i wspomnień
  • każde dziecko jest dla nas ważne i jest traktowane podmiotowo
  • w naszym przedszkolu bardzo dbamy o przestrzeganie praw dziecka
  • pomagamy dzieciom w pozytywnym postrzeganiu siebie i otoczenia
  • prowadzimy edukacje prozdrowotną - wyrabiamy u dzieci nawyki higieniczne, ekologiczne i zdrowotne
  • jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym
  • kultywujemy tradycje świąteczne, regionalne i patriotyczne
  • zapewniamy potrzebę swobodnej i bezpiecznej zabawy
  • prowadzimy działania mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci

Proponujemy zajęcia dodatkowe ( dzięki , którym dbamy o wszechstronny rozwój każdego dziecka)

• Rytmikę
  • Atrakcyjne wycieczki , spotkania z ciekawymi ludźmi
  • Katechezę
  • Język angielski ( dla wszystkich grup wiekowych )
  • Kółko plastyczne

Nad edukacją, bezpieczeństwem naszych wychowanków czuwa życzliwa, kompetentna, wykształcona i rozumiejąca potrzeby dzieci kadra pedagogiczna. Mając na uwadze indywidualny rozwój każdego dziecka w razie potrzeby współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Wieliczce w ramach, której zapewniamy pomoc psychologa, pedagoga i logopedy.Zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój poprzez stwarzanie sytuacji  wychowawczych sprzyjających kształtowaniu asertywności wobec innych, ale również rozwijaniu empatii i zdolności dostrzegania własnego „ja”.

Poprawiony: czwartek, 14 września 2017 20:59