AKTUALNOŚCI PDF Drukuj Email
czwartek, 30 października 2014 17:24

Szanowni Rodzice!

Informujemy uprzejmie, że od 1 września, po przerwie wakacyjnej wznawiają pracę  samorządowe placówki wychowania przedszkolnego – przedszkola, oddziały przedszkolne  w szkołach podstawowych oraz punkty przedszkolne.

Wszystkie jednostki oświatowe rozpoczynają pracę w formie stacjonarnej z zachowaniem ścisłego reżimu przeciwepidemicznego ustalonego aktualnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Zarówno przedszkola jak i pozostałe placówki wychowania przedszkolnego są przygotowane do bezpiecznego przejęcia dzieci, zostały dokonane zakupy środków ochrony osobistej, zabezpieczono niezbędną ilość płynów do dezynfekcji, odpowiednio przygotowano sale.

W trosce o bezpieczeństwo wspólne, dzieci, rodziców oraz personelu, opracowane zostały procedury postępowania, których przestrzeganie jest konieczne w stanie zagrożenia epidemią. Szczegółowe informacje każde przedszkole/szkoła podstawowa udostępnia na swojej stronie internetowej. Prosimy Państwa o zapoznanie się z tymi zasadami i dostosowanie do ustalonych wytycznych oraz wskazań dyrektorów poszczególnych przedszkoli i szkół. Ich przestrzeganie jest naszym wspólnym obowiązkiem.

Równocześnie w sytuacji zagrożenia epidemicznego, wykazującej dużą dynamikę na terenie naszego województwa zwracamy się do Państwa z apelem. O ile nie zachodzi po Państwa stronie pilna potrzeba, w pierwszych tygodniach września prosimy o pozostawienie dziecka w domu pod opieką osoby dorosłej. Przede wszystkim prośbę tę kierujemy do rodziców, którzy nie pracują zawodowo i mogą samodzielnie zapewnić opiekę dzieciom. Nie dotyczy ona dzieci 6-letnich obowiązanych do realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego. Z uwagi na wakacyjne pobyty dzieci w różnych miejscach w kraju i za granicą chcielibyśmy w ten sposób zminimalizować ryzyko i zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla dzieci, które pojawią się w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, jak i dla pracowników jednostek oświatowych. Prośba powyższa wynika również po części z wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego nakładających na przedszkola szereg obowiązków, w tym również w zakresie ograniczenia liczebności grup.

Życzymy wszystkim dzieciom szczęśliwego i udanego powrotu do swoich przedszkoli/oddziałów przedszkolnych, a rodziców chcemy zapewnić, że dołożono starań by w sposób odpowiedzialny i bezpieczny w miarę możliwości lokalowych przyjąć przedszkolaków na powrót.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Zgodnie z art. 13 ust. 1 oraz ust 2 ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (DZ.U.UE.L.2016.119.1.) informuję, że:

1)      Administratorem danych osobowych Pani/Pana dziecka jest Lucyna Skupio Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 ul. Piłsudskiego 97 z siedzibą  w Wieliczce.

2)      Inspektorem ochrony danych w Przedszkolu Samorządowym nr3  jest Pan Jacek Krzyżaniak
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 500-610-605

3)      Wizerunek Pani/Pana dziecka będzie przetwarzany zgodnie z art. 6 ust. 1 lit a)  w celu promowania działalności przedszkola oraz osiągnięć i umiejętności dziecka.

4)     Odbiorcą danych osobowych Pani/Pana dziecka mogą być: (np. osoby odwiedzające przedszkole osoby odwiedzające stronę WWW. przedszkola  media i odbiorcy mediów takich jak radio i TV, organizatorzy i uczestnicy konkursów, organizatorzy i uczestnicy uroczystości, odbiorcy upoważnieni na mocy przepisów prawa).

5)      W celu rozliczalności tj. udowodnienia przestrzegania przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych będziemy przechowywać dane przez okres, w którym Administrator zobowiązany jest do zachowania danych lub dokumentów je zawierających dla udokumentowania spełnienia wymagań prawnych i umożliwienia kontroli ich spełnienia przez organy publiczne lub do wycofania Pani/Pana zgody.

6)      Posiada Pani/Pan prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

7)      Dane osobowe Pani/Pana dziecka nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały automatycznemu profilowaniu przez Administratora danych.

8)      Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do UODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana dziecka narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

9)      Udzielenie zgody na przetwarzanie wizerunku Pani/Pana dziecka jest dobrowolne a jej brak wyłącza możliwość przetwarzania przez Administratora wizerunku w zakresie i polach eksploatacji wymienionych w zgodzie.

Poprawiony: piątek, 28 sierpnia 2020 15:53